Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek z Rzeszowa wygrywa ze Spartą

I liga K: Beniaminek z Rzeszowa wygrywa ze Spartą

Hala w Łomiankach okazała się mało szczęśliwa dla podopiecznych Jacka Pasińskiego. Warszawska Sparta uległa w pierwszoligowej potyczce beniaminkowi z Rzeszowa, który umocnił się w górnej części tabeli tych rozgrywek.

Spotkanie lepiej rozpoczęły spartanki, które dzięki agresywnej zagrywce Eweliny Polak prowadziły 2:0. Rzeszowianki szybko odrobiły straty, ale po kontrataku Katarzyny Brydy stołeczne miały ponownie dwa oczka przewagi (4:2), jednak i tym razem beniaminek z Podkarpacia wyrównał straty. Oba zespoły popełniały sporo błędów w przyjęciu i mimo że początkowo inicjatywa należała do ekipy Jacka Pasińskiego, to przy zagrywce Ewy Śliwińskiej Developres wyszedł na prowadzenie 8:7. Kiedy Paula Szeremeta została zatrzymana przez Klaudię Alagierską, Sparta ponownie była na prowadzeniu (10:9), ale po chwili siatkarki z Warszawy miały dwupunktową zaliczkę, lecz gdy asa serwisowego zdobyła Magdalena Olszówka, na tablicy wyników było 12:12. Przy stanie 15:15 Dominika Nowakowska przedarła się ze środka, a po kontrze Olszówki o pierwszą przerwę poprosił trener Pasiński (15:17). Po wznowieniu obraz gry nie uległ zmianie. Spartanki z trudnością radziły sobie z zagrywką Śliwińskiej, a punkty zdobywały Olszówka i Karolina Filipowicz (19:15). Niemoc stołecznych przełamała Katarzyna Wysocka, ale gdy przewaga ekipy z Podkarpacia wzrosła do pięciu oczek, przy stanie 17:22 kolejny czas wykorzystał szkoleniowiec Sparty Warszawa. Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie, przyjezdne wygrały premierową odsłonę meczu 25:19.

Po zmianie stron oba zespoły prowadziły walkę punkt za punkt, a zarówno Polak, jak i Filipowicz bardzo często prowadziły grę przez środek. Mimo że inicjatywa leżała po stronie spartanek, to przy stanie 5:5 Szeremeta wyprowadziła beniaminka na dwupunktowe prowadzenie. Przerwa na żądanie Jacka Pasińskiego niewiele wniosła dla stołecznych, bowiem po chwili było 9:5 dla ekipy gości. Rzeszowiankom co prawda odpowiedziała Bryda, ale Developres odskoczył na 11:6, a przy stanie 14:7 o kolejną rozmowę z podopiecznymi poprosił szkoleniowiec Sparty. Zespół Marcina Wojtowicza konsekwentnie zmierzał po zwycięstwo w drugiej partii. Po kolejnej kontrze Olszówki Developres prowadził 19:10, zwyciężając po ataku Barbary Adamskiej 25:16.

Seta numer trzy otworzyła Bryda, której błyskawicznie odpowiedziała Katarzyna Warzocha, a po bloku Nowakowskiej Developres prowadził 4:2. Przyjezdne nie zwalniały tempa. Wykorzystując chwilę rozprężenia stołecznej drużyny, odskoczyły na 6:3. Kiedy dwa punkty zagrywką zdobyła Śliwińska, beniaminek z Rzeszowa miał o pięć oczek więcej od rywalek. Przy stanie 4:9 o czas poprosił Jacek Pasiński. Przyjmująca gości świetnie radziła sobie w polu serwisowym i po chwili Developres prowadził 12:4. Co prawda warszawianki odrobiły cztery oczka (8:12), ale wciąż utrzymywało się prowadzenie przyjezdnych, które z akcji na akcję coraz bardziej się rozluźniały, popełniając banalne błędy (16:12). Gdy wydawało się, że rozpędzone spartanki zdołają dojść przeciwnika, zespół Jacka Pasińskiego stanął w miejscu. Po zagrywkach Warzochy wicelider I ligi kobiet prowadził 18:12. W końcowej fazie seta oba zespoły popełniały sporo błędów, jednak lepiej wyszły na tym rzeszowianki, które dzięki zwycięstwu 25:20 w tej partii dołożyły do swojego konta kolejne trzy punkty.

MUKS Sparta Warszawa – KS Developres Rzeszów 0:3
(19:25, 16:25, 20:25)

Sparta: Polak, Sachmacińska, Bryda, Alagierska, Jaszczuk, Wysocka, Kucińska (libero) oraz Bulbak (libero), Nowak i Tomczyk
Developres: Olszówka, Szeremeta, Nowakowska, Warzocha, K. Filipowicz, Śliwińska, P. Filipowicz (libero) oraz Myjak, Adamska i Jagodzińska