Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Oskar Herman: Staramy się wyeliminować słabe punkty

Oskar Herman: Staramy się wyeliminować słabe punkty

W meczu 7. kolejki II ligi mężczyzn pomiędzy Caro Rzeczyca a Norwidem Częstochowa gospodarze okazali się mało gościnni, wygrywając 3:1. - Niestety na porażkę z Caro Rzeczyca złożyło się kilka elementów siatkarskiego rzemiosła - ocenia Oskar Herman.

Ekipie z Norwida udało się wygrać tylko jednego seta. Wynik nie w pełni oddaje to, co działo się na boisku, ponieważ gra w poszczególnych setach była wyrównana. Jednak w grze przyjezdnych zdarzały się przestoje, a tracąc kilka punktów z rzędu, siatkarze spod Jasnej Góry nie byli w stanie dotrzymać kroku miejscowym. – Niestety na porażkę z Caro Rzeczyca złożyło się kilka elementów siatkarskiego rzemiosła, jak się później okazało – tych w siatkówce najważniejszych. Mówię tutaj o dużej liczbie zepsutych zagrywek czy też niewykorzystanych sytuacjach na siatce, kończąc na bardzo słabej obronie, którą można było dostrzec na każdym kroku. Gratuluję zespołowi z Rzeczycy trzech punktów, lecz nie był to przysłowiowy ‚spacerek’, gdyż o ich wygranej zadecydowały może dwie, trzy piłki w końcówkach, przy których zespół z Rzeczycy potrafił obronić piłkę i tym samym przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę – podsumowuje całe spotkanie rozgrywający Oskar Herman.

Drużyna z Częstochowy obecnie zajmuje 7. miejsce w tabeli grupy 3. Jak podkreśla kapitan zespołu, cała drużyna bardzo ciężko pracuje, tak by z meczu na mecz jej gra wyglądała coraz lepiej. – Aktualne miejsce w tabeli nie odzwierciedla na pewno naszego zaangażowania i pracy jaką wykonujemy na treningach. Podczas nich naprawdę dajemy z siebie wszystko, staramy się udoskonalać naszą grę i wyeliminować słabe punkty. Miejmy nadzieję, że przełamiemy się w końcu we własnej hali i pokażemy osobom zgromadzonym kawałek dobrej siatkówki, którą potrafimy grać, a kibice wreszcie będą mogli świętować razem z nami wygraną przy ul. Jasnogórskiej – dodał zawodnik.

Już w sobotę częstochowianie zmierzą się z drużyną MKS-u Kalisz. Czy uda im się przerwać serię porażek, a hala częstochowskiego Norwida zostanie w końcu odczarowana?

Caro Rzeczyca – Norwid Częstochowa 3:1
(25:20, 25:22, 21:25, 25:23)