Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Awarie nie przeszkodziły, TSV wygrał po raz pierwszy

II liga M: Awarie nie przeszkodziły, TSV wygrał po raz pierwszy

Siatkarze TSV Mansard pokonali we własnej hali MKS Andrychów 3:0. Tym samym sanoczanie odnieśli historyczne, pierwsze zwycięstwo w II lidze. Mecz był dwukrotnie przerywany z powodu awarii oświetlenia. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom.

Po sześciu spotkaniach, w których sanoczanie musieli uznawać wyższość swoich przeciwników, przyszedł czas na przełamanie i pierwszą wygraną na drugoligowych parkietach. Łupem TSV padła drużyna z Andrychowa. Podopieczni Macieja Wiśniowskiego i Doroty Kondyjowskiej wygrali bez straty seta, choć pierwsza i druga partia kończone były grą na przewagi. W trzeciej odsłonie spotkania goście byli tłem dla rozpędzonej drużyny z Sanoka i w efekcie to gospodarze zapisali na swoje konto pierwsze ligowe punkty.

Zawodnicy zagrali ambitnie, walecznie i przede wszystkim zespołowo. Udany debiut zanotował Mateusz Gorzewski, który pozytywnie wpłynął nie tylko na poziom gry, ale także pomógł w sferze mentalnej. Brawa należą się całej drużynie. Wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobry mecz – mówi Dorota Kondyjowska, II trener TSV Mansard Sanok.

Po kolejnych porażkach uczulałem kibiców, że ważna jest cierpliwość. Miałem pewność, że ciężka praca na treningach przyniesie efekty. Wciąż zgrywamy zespół, z meczu na mecz jest coraz lepiej. Dziś udało się wygrać i bardzo nas to cieszy. Przed nami jednak trudne pojedynki, nie obiecujemy zwycięstw, ale zrobimy wszystko, aby stale powiększać nasz dorobek punktowy – dodaje Maciej Wiśniowski, trener TSV Mansard Sanok.

W drugim secie dwukrotnie awarii ulegało oświetlenie w hali. Przerwy lepiej wpływały na postawę siatkarzy MKS-u. Najpierw mrok zapadł przy stanie 14:7 dla TSV, później po akcji na 18:14. Andrychowianie sukcesywnie odrabiali straty, by w końcówce wyjść nawet na jednopunktowe prowadzenie. Sanoczanie pokazali jednak charakter i zachowując więcej zimnej krwi podczas gry na przewagi, zwyciężyli 26:24.

W składzie TSV zabrakło kontuzjowanego Piotra Sokołowskiego, który jest już po zabiegu kolana i czeka go około 8 tygodni rehabilitacji.

TSV Mansard Sanok – MKS Andrychów 3:0
(26:24, 26:24, 25:17)