Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bartosz Kurek: Powinniśmy zakończyć to spotkanie szybciej

Bartosz Kurek: Powinniśmy zakończyć to spotkanie szybciej

Bartosz Kurek wyrasta na ostoję włoskiej Lube Banki. Polak po raz kolejny, tym razem w Lidze Mistrzów, okazał się jednym z głównych aktorów na boisku i przyczynił się do wygranej z Lokomotiwem. - Wygraliśmy i to się liczy - mówił po meczu Kurek.

Włoska drużyna Bartosza Kurka po zwycięstwie 3:2 nad rosyjskim Lokomotiwem Nowosybirsk nadal przewodzi grupie E Ligi Mistrzów. W spotkaniu z Rosjanami po raz kolejny pierwsze skrzypce grał Bartosz Kurek. Polski przyjmujący zdobył dla swojego zespołu najwięcej – 21 punktów i był wiodącą postacią w zespole. – Jesteśmy zadowoleni z wygranej, ale moim zdaniem powinniśmy zakończyć to spotkanie szybciej – w czterech setach. Nie zrobiliśmy tego z powodu kilku naszych błędów – przyznał jednak po spotkaniu Kurek.W końcu to mistrzowie Europy z zeszłego sezonu. Jeśli wygrywa się z nimi, to jest to dobry znak i pokazuje to, że jesteśmy na dobrej drodze, by w tym sezonie coś osiągnąć – zaznaczył.

O sile Bartosza Kurka można było się przekonać zwłaszcza w piątym secie, w którym Polak był nie do zatrzymania i rozbił szeregi rywali. – Byłem trochę zły ze względu na mój błąd w końcówce czwartego seta, więc chciałem rozpocząć tie-breaka z wielką energią i dać z siebie drużynie to, co najlepsze – argumentował polski przyjmujący. – Teraz to jednak nie jest najważniejsze, wygraliśmy i to się liczy – dodał.

Lube Banca Marche Macerata w zestawieniu grupy E ma na swoim koncie obecnie osiem punktów i dwa punkty nadwyżki nad Zenitem, a aż cztery nad Lokomotiwem. – Myślę, że przed startem Ligi Mistrzów wszyscy by po trzech pierwszych meczach brali te osiem punktów w ciemno, ale pozostańmy na ziemi – w drugiej rundzie zagramy ciężkie mecze przeciwko drużynom z Kazania i Nowosybirska w ich własnych halach i musimy przygotować się, by zdobyć tam jakieś punkty – przyznał Bartosz Kurek.

źródło: inf. własna, lubevolley.it