Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Pawliński: To była antysiatkówka

Maciej Pawliński: To była antysiatkówka

W meczu II rundy Pucharu Challenge AZS Politechnika Warszawska gładko przegrał z Fenerbace 0:3. - Turcy byli faworytem, jednak nie zagrali nic nadzwyczajnego, po prostu pokazali normalną siatkówkę, a my wręcz przeciwnie - powiedział po meczu Maciej Pawliński.

AZS Politechnika Warszawska nieudanie rozpoczął tegoroczne rozgrywki w Pucharze Challenge. Warszawianie w pierwszym meczu przegrali gładko w trzech setach z naszpikowanym gwiazdami Fenerbahce Stambuł. – Fenerbahce było faworytem, jednak nie zagrali nic nadzwyczajnego, po prostu zagrali normalną siatkówkę, a my wręcz przeciwnie. To była jakaś antysiatkówka, bez zagrywki, bez niczego i stąd taki wynik – analizował na gorąco przyczyny porażki Maciej Pawliński, kapitan akademików.

Turecki zespół owszem, był faworytem, ale inżynierowie zagrali bardzo słabe spotkanie, praktycznie w żadnym momencie nawet nie nawiązali walki z rywalem. Skąd taka słaba postawa warszawskiego zespołu? – Nie chcę się tłumaczyć – zastrzegł Pawliński – Może dlatego, że nie wyrzuciliśmy tego meczu z AZS-em Olsztyn z głów? Zagraliśmy kiepsko, mamy czas, żeby popracować nad tym do meczu z Radomiem i się ogarnąć, bo następne spotkanie ligowe czeka.

A następny mecz wcale nie będzie należeć do łatwych, bo AZS zagra na wyjeździe z Czarnymi Radom, którzy w ostatniej kolejce sprawili dużą niespodziankę, pokonując Skrę Bełchatów. A warszawianie mają za sobą dwie kolejne porażki. – Umówmy się, musimy zagrać normalną siatkówkę i wierzę w to, że będzie dobrze. To może wystarczyć, tylko że my musimy grać, wrócić do swojej zagrywki, bo graliśmy dzisiaj bez tego elementu, to w dzisiejszej siatkówce jest nie do pomyślenia. Co to były za zagrywki, połowę zepsuliśmy, a resztę wprowadzaliśmy tak, że rywale sobie przyjmowali, jak chcieli. Musimy zagrać normalny mecz, jak graliśmy jeszcze niedawno i wierzę, że będzie dobrze – zakończył swoją wypowiedź przyjmujący AZS-u.