Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > CEV zatwierdziła godziny rozpoczęcia spotkań turnieju w Łodzi

CEV zatwierdziła godziny rozpoczęcia spotkań turnieju w Łodzi

Europejska Federacja Piłki Siatkowej zatwierdziła godziny rozpoczęcia spotkań turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2014, który rozegrany zostanie w dniach 3-5 stycznia w Łodzi. Rywalkami biało-czerwonych będą kolejno zespoły - Szwajcarii, Hiszpanii i Belgii.

Grupa M, Warna: Czechy, Bułgaria, Słowacja, Białoruś

Awans do mistrzostw uzyskają zwycięzcy grup oraz drużyna z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Belgijki są brązowymi medalistkami ostatnich mistrzostw Europy. Hiszpania zajęła w nich czternaste, a Szwajcaria szesnaste miejsce. Polki uległy Włoszkom 0:3 w barażu o ćwierćfinał i uplasowały się na 11. pozycji.

Wyznaczeni sędziowie na turniej w Łodzi: Hans ALMKVIST (Szwecja), Aage CHRISTENSEN (Dania), Martin HUDIK (Czechy), Tiit KÖIV (Estonia).

źródło: pzps.pl