Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > D. Stanisławczyk: Stanowimy zespół, a nie zlepek indywidualności

D. Stanisławczyk: Stanowimy zespół, a nie zlepek indywidualności

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

- Gdy rozpoczynaliśmy przygotowania do sezonu, dziewczyny dopiero się poznawały, uczyły się razem grać. Teraz już widać, że się rozumieją i stanowią zespół, a nie zlepek indywidualności - mówi trener Karpat Krosno, Dominik Stanisławczyk.

Młody zespół z Krosna, który do tej pory nie przegrał żadnego spotkania, jest określany mianem rewelacji tegorocznych rozgrywek. Mimo tego, Dominik Stanisławczyk twardo stąpa po ziemi i uważa, że na takie oceny jest jeszcze zbyt wcześnie. Wyniki osiągane w pierwszej fazie sezonu nie będą miały większego znaczenia, jeśli nie zostaną poparte kolejnymi dobrymi występami. – Oczywiście bardzo cieszę się z tego, że wygrywamy i zajmujemy wysokie miejsce w tabeli. Chciałbym jednak, aby nasz zespół był rewelacją rozgrywek po ich zakończeniu, a nie tylko w pierwszej fazie sezonu – mówi trener zespołu Karpat.

Dużo ważniejsze jest to, że mocno przebudowany zespół w ciągu zaledwie kilku miesięcy znalazł swój rytm, co coraz częściej zaczyna dawać efekt na parkiecie. Dobra atmosfera w zespole i wzajemne zrozumienie przekłada się również na lepszą realizację założeń taktycznych. – Gdy rozpoczynaliśmy przygotowania do sezonu, dziewczyny dopiero się poznawały, uczyły się razem grać. Teraz już widać, że się rozumieją i stanowią zespół, a nie zlepek indywidualności. Schematy, nad którymi pracujemy na treningach, raz wychodzą lepiej, raz gorzej, ale widoczny jest postęp, dziewczyny wiedzą już czego od nich oczekuję i starają się to wykonywać jak najlepiej potrafią – ocenia Stanisławczyk.

Praca w towarzystwie młodych i niezwykle ambitnych zawodniczek może wydawać się niezwykle trudnym zadaniem, a tarcia wewnątrz zespołu są wręcz nieuniknione. Dominik Stanisławczyk zaznacza jednak, że mocny charakter jego podopiecznych jest raczej zaletą, a komunikacja zarówno na linii trener-zawodniczka, jak również wewnątrz zespołu nie stanowi żadnego problemu. – Bardzo dobrze pracuje mi się z kobietami, nie mamy żadnych problemów z komunikowaniem się. Myślę, że ich ambicja i charakter są atutem, bez tych cech ciężko w sporcie osiągnąć sukces. Najważniejsze dla mnie jest to, że dziewczyny potrafią porozumieć się między sobą, dzięki temu w drużynie panuje świetna atmosfera – kończy selekcjoner Karpat Krosno. 

źródło: khskarpaty-krosno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved