Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tore Aleksandersen: To dla nas bardzo ważne zwycięstwo

Tore Aleksandersen: To dla nas bardzo ważne zwycięstwo

- Zrobiliśmy kolejny krok do przodu, ale ciągle wiele pracy przed nami. Jestem optymistą i wiem, że możemy nadal się rozwijać i grać coraz lepiej - mówił po wygranej z Treflem Sopot trener Impelu Wrocław, Tore Aleksandersen.

Gratuluję Impelowi zwycięstwa, my niestety dziś w gorszych nastrojach opuszczamy halę. Każda seria ma kiedyś swój koniec i nasza seria pięciu zwycięstw dziś się zakończyła. Trafiłyśmy dziś na bardzo mocnego i wymagającego przeciwnika, nie potrafiłyśmy temu sprostać – mówiła po spotkaniu Izabela Bełcik.W sumie sama nie wiem, dlaczego tak się stało. Być może to zmęczenie, bo ostatnio rozegrałyśmy wiele meczów i na treningach też nie odpuszczałyśmy. Popełniłyśmy dziś za dużo błędów i to się zemściło. Nie wykorzystałyśmy też naszego dotychczasowego atutu, jakim był blok, dziś to nasze rywalki brylowały w tym elemencie – dodała kapitan Atomu Trefla Sopot.

Gratuluję zespołowi z Wrocławia, który zagrał dzisiaj dobrą siatkówkę. Mój zespół miał dziś problem z atakiem. Mieliśmy szansę w drugim secie, jednak jej nie wykorzystaliśmy. Pozostaje pytanie, jak by potoczył się mecz, gdyby udało nam się wygrać drugiego seta. Teraz jednak trzeba skupić się na ciężkiej pracy, poprawieniu ataku i na nadchodzącym spotkaniu – stwierdził holenderski szkoleniowiec mistrzyń Polski, Teun Buijs.

O wiele lepsze nastroje po wygranej panowały we wrocławskim obozie. – Cieszę się bardzo ze zwycięstwa i zdobycia trzech punktów. Po porażce w Legionowie chciałyśmy zagrać zdecydowanie lepiej. Zespół z Sopotu bardzo dobrze blokuje. Przygotowując się do meczu, pracowałyśmy nad naszym atakiem, szybkością ataku oraz wzmocnieniem zagrywki. W kontekście celów długofalowych nadal pozostaje przed nami wiele pracy – mówiła na konferencji prasowej kapitan Impelu, Makare Wilson. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa 3:0. To dla nas bardzo ważne. W zeszłym tygodniu zagraliśmy słaby mecz w Legionowie. Naszym celem dzisiaj było wywarcie presji na przeciwniku zagrywką, co dało spodziewany efekt. Niestety nasz blok nie spełnił moich oczekiwań, ale praca blok-obrona była na tyle dobra, że pozwoliła nam wygrać w dwóch setach zdecydowanie – mówił Tore Aleksandersen.Nadal pracujemy nad naszym atakiem, nad jego szybkością i agresywnością. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok do przodu, ale ciągle wiele pracy przed nami. Jestem optymistą i wiem, że możemy nadal się rozwijać i grać coraz lepiej – dodał norweski szkoleniowiec wrocławianek.

źródło: impelwroclaw.pl