Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Phuket: Triumf Chinek Xue/Xia, brąz dla pary Maria Carol/Clara

WT Phuket: Triumf Chinek Xue/Xia, brąz dla pary Maria Carol/Clara

Chińska para Xue/Xia pewnie pokonała Amerykanki Day/Ross w finale turnieju rozgrywanego w tajlandzkim Phuket. W brazylijskim pojedynku o trzecie miejsce lepsze od swoich rodaczek Agatha/Antonelli okazały się Maria Clara/Carol.

Półfinały turnieju rozgrywanego w tajlandzkim Phuket były bardzo zacięte, do rozstrzygnięcia obydwu meczów potrzebne były trzy sety. W pierwszym półfinale Amerykanki Emily Day i Summer Ross pokonały brazylijską parę Agatha Bednarczuk/Maria Antonelli. Gra z Brazylijkami to zawsze trudne wyzwanie, co najlepiej pokazują wyniki setów. W drugiej partii po grze na przewagi lepsze okazały się zawodniczki z Ameryki Południowej, ale w decydującym secie mocne ataki Day zadecydowały o końcowym sukcesie Amerykanek. – Było ciężko, słońce paliło niemiłosiernie, ale jakoś udało nam się wyciągnąć ten wynik – cieszyła się po meczu Ross.

W drugim półfinale Chinki Xue/X. Y. Xia okazały się lepsze od Brazylijek Marii Clary Salgado Rufino/Caroliny Solberg. Ten mecz był jeszcze bardziej wyrównany niż pierwszy półfinał, o czym najlepiej świadczy wynik tie-breaka – 20:18. Końcówka pierwszego seta została zdominowana przez Chinki, które od stanu 16:16 zdobyły kolejne pięć punktów. W drugim prawie do samego końca wahały się losy seta, ale skuteczne bloki brazylijskiej pary dały jej wygraną. W tie-breaku minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Azji.

Wyniki półfinałów:
Xue/X. Y. Xia CHN [11] – Maria Clara/Carol BRA [4] 2:1
(21:16, 17:21, 20:18)

Day/Ross USA [9] – Agatha/Antonelli BRA [5] 2:1
(21:19, 20:22, 15:12)

Mecz o trzecie miejsce był bratobójczym pojedynkiem dwóch brazylijskich par, z którego obronną ręką wyszły Maria Clara/Carol. W pierwszym secie to rywalki pierwsze wyszły na prowadzenie 12:10, jednak Maria Clara/Carol szybko doprowadziły do remisu 13:13, a potem zdobyły cztery kolejne punkty. Ponieważ zdołały utrzymać wypracowaną przewagę, wygrały pierwszego seta do 18. W drugiej partii przebieg wydarzeń był bardzo podobny jak w pierwszej – Agatha/Antonelli wypracowały sobie pięciopunktową przewagę (8:3), którą szybko straciły (13:13) i po zaciętej końcówce przegrały seta i całe spotkanie.

W finale Chinki nie dały żadnych szans Amerykankom, pewnie wygrywając w dwóch setach. Dla siatkarek z USA i tak jest to najlepszy wynik w karierze, do tej pory Day i Ross mogły się pochwalić czwartym miejscem w FIVB Long Beach Grand Slam.