Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Dąbrowianki wracają z Bielska-Białej z tarczą

ORLEN Liga: Dąbrowianki wracają z Bielska-Białej z tarczą

Po zeszłotygodniowych potknięciach spotkanie 5. ligi ekstraklasy siatkarek dla obu ekip było wyjątkowo istotne. Mimo lepszego startu gospodyń, w setach kolejnych kontrolę nad meczem przejęły przyjezdne. I trzy punkty wyjeżdżają do Dąbrowy Górniczej.

Spotkanie obie drużyny rozpoczęły od wyrównanej walki. Na pierwszą przerwę techniczną minimalnie lepsza schodziła drużyna gospodyń (8:7). Po powrocie na boisko bielszczanki zwiększyły swoje prowadzenie do dwóch oczek (12:10). Przy stanie 14:11 o czas dla swojej drużyny poprosił trener przyjezdnych. Chwila przerwy nie wybiła BKS-u z uderzenia. Na kolejny technical time-out miejscowe schodziły, prowadząc 16:11. Bielszczanki pewnie obijały ręce rywalek, jednak w końcowej fazie seta zaczęły popełniać niewymuszone błędy, co ponownie przybliżyło rywalki (22:19). Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza nie dały za wygraną i atakiem z lewej strony Natalia Strózik zakończyła pierwszą partię (25:21).

Początek drugiej partii wyglądał łudząco podobnie do poprzedniej – walka punkt za punkt. Jeszcze tuż przed pierwszą przerwą techniczną dąbrowianki złapały wiatr w żagle i na tablicy wyników prędko pojawiło się 8:5. Miejscowe głównie miały problemy ze skutecznym zatrzymywaniem przyjezdnych na siatce. Wkrótce jednak gospodynie minimalizowały błędy, skutkiem czego, dzięki dobrej grze w obronie i ataku niemal dogoniły gości (11:12). Dobra passa siatkarek z Bielska-Białej nie trwała długo. Gospodynie ponownie zaczęły popełniać błędy. Przy stanie 11:14 swoje podopieczne zwołał do siebie szkoleniowiec Mirosław Zawieracz. Na nic jednak zdały się słowa trenera. Druga przerwa techniczna miała miejsce po kolejnym asie serwisowym Katarzyny Zaroślińskiej (16:11). Po niej gospodynie weszły na boisko z mocnym uderzeniem. Bardzo dobry fragment gry zaprezentowała Natalia Strózik (18:19). W końcówce seta Heike Beier atakiem z lewej strony doprowadziła do remisu 22:22. Ostatnie punkty w secie padły łupem MKS-u (25:23).

Trzecią część spotkania bardzo dobrze otworzyły bielszczanki (4:2). Po asie serwisowym Katarzyny Zaroślinskiej dąbrowianki przejęły inicjatywę (4:5). Żadna z drużyn nie zwalniała tempa, mogliśmy podziwiać niesamowite długie akcje, jednak w większości z nich szczęście było po stronie gości (6:11). Długo utrzymywała się pięciopunktowa przewaga dąbrowianek (11:16). Bardzo dobra czujność siatkarek z Dąbrowy Górniczej na siatce wraz ze zbliżaniem się do końca partii powoli słabła, co skrzętnie wykorzystywały rywalki (18:19). Połowę zamierzonego celu udało się osiągnąć bielszczankom, gdy w polu serwisowym pojawiła się Karolina Ciaszkiewicz i popisała się asem serwisowym (21:21). Bielszczanki jednak nie wykorzystały swojej szansy. Kolejny set padł łupem teamu z Dąbrowy Górniczej 25:22.

Początek czwartej partii lepiej rozgrywały przyjezdne. Ekipa trenera Mirosława Zawieracza miała spore problemy z kończeniem swoich akcji (5:8). Po dąbrowskiej stronie natomiast wiele trudności w obronie przeciwniczkom sprawiała Katarzyna Zaroślińska (9:12). BKS znalazł jednak sposób na dąbrowianki i wkrótce rozpoczęła się zacięta walka (12:12). Jak się później okazało, był to tylko chwilowy zryw miejscowych. Na kolejnej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 16:14. Drużyna z Bielska-Białej dobre elementy gry przeplatała z prostymi, niewymuszonymi błędami, ciągle goniąc rywalki. Kiedy wydawało się, że MKS łatwo wygra również czwarty set, dąbrowski zespół stracił kontrolę nad przebiegiem gry. Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała doprowadziły do remisu 23:23. Po niezwykle zaciętej końcówce ostatnie punkty zapisały się po stronie Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza (26:24).

BKS Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:21, 23:25, 22:25, 24:26)

BKS Bielsko-Biała: Nikić (6), Horka (16), Lis (11), Szymańska (4), Strózik (17), Beier (16), Wojtowicz (libero) oraz Ciaszkiewicz i Wilk
MKS Dąbrowa Górnicza: Staniucha-Szczurek (12), Dziękiewicz (9), Gonzaga (12), Zaroślińska (20), Katić (1), Skowrońska (13), Strasz (libero) oraz Urban, Cemberci, Liniarska (1) i Kaczmar (2)