Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Waldemar Kawka: Jestem zadowolony z naszej gry

Waldemar Kawka: Jestem zadowolony z naszej gry

- Naszym planem jest zajęcie 2. miejsca w grupie i awans do fazy play-off LM - mówił po porażce w Kazaniu trener MKS-u Dąbrowa Górnicza, Waldemar Kawka. - Polski zespół grał dobrze, byliśmy zaskoczeni grą MKS-u - chwalił dąbrowianki trener rywalek.

Podopieczne Waldemara Kawki przegrały z rosyjskim Dynamem Kazań 1:3 w drugiej kolejce Ligi Mistrzyń. Dąbrowianki prowadziły w pierwszym secie 23:21, lecz w końcówce popełniły błędy i musiały uznać wyższość swoich rywalek. W drugim secie górą były zawodniczki z Zagłębia, które wygrały tę partię i doprowadziły do remisu w całym spotkaniu. W kolejnych dwóch partiach drużyna Dynama nie pozostawiła złudzeń, komu należy się wygrana. Pomimo poniesionej porażki Waldemar Kawka chwalił swoje zawodniczki za postawę w tym spotkaniu. – Dynamo Kazań jest faworytem tej grupy, jestem zadowolony z naszej gry przeciwko mistrzyniom Rosji. Pierwsze dwa sety graliśmy bardzo dobrze, potem w nasze poczynania wkradła się nerwowość i zespół zaczął popełniać błędy. Naszym planem jest zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do fazy play-off Ligi Mistrzyń – podsumował spotkanie trener MKS-u.

Dynamo Kazań pomimo odniesionego zwycięstwa swoją wyższość i przewagę udowodniło dopiero w wygranym trzecim i czwartym secie. – Przed meczem to my byliśmy faworytem, jednak z biegiem czasu (w pierwszym i drugim secie – przyp. red.) to polski zespół grał dobrze. Byliśmy zaskoczeni grą MKS-u. W momencie gdy drużyna zaczęła realizować założenia taktyczne, sytuacja zmieniła się i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – podsumował spotkanie trener Dynama Riszat Giljazutdinow. Rosyjska drużyna zajmuje pierwsze miejsce w grupie F z kompletem dwóch zwycięstw, dąbrowianki są drugie i w najbliższym meczu zmierzą się z Volero Zurych na boisku rywala.

źródło: CEV, inf. własna