Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Fabian Drzyzga: Zawiedliśmy, zagraliśmy słabe spotkanie

Fabian Drzyzga: Zawiedliśmy, zagraliśmy słabe spotkanie

fot. Joanna Skólimowska

Przegraną z Budvanską Rivijerą rzeszowianie skomplikowali sobie sytuację w grupie Ligi Mistrzów. - Na pewno tak, ale zajmiemy spokojnie pierwsze miejsce. Wygramy grupę, a później będziemy myśleć, z kim będziemy grać - zapewnia Fabian Drzyzga.

Dość niespodziewanie zamiast spokojnej wygranej, przytrafił wam się ciężki mecz, a do tego przegrany.

Fabian Drzyzga:Zawiedliśmy, zagraliśmy słabe spotkanie. Nie wyszliśmy, moim zdaniem na tyle skoncentrowani, by to spotkanie wygrać normalnie i spokojnie. Nie ujmuję oczywiście nic Budvanskiej, która super przyjmowała i w ataku w pierwszej akcji miała chyba z 70 procent skuteczności, ale to też było spowodowane naszą słabą zagrywką.

Co oprócz tej zagrywki było jeszcze kluczowe?Skupiłbym się właśnie na tej koncentracji. Jeślibyśmy wyszli na to spotkanie tak zmotywowani, jak na mecz w Superpucharze czy w lidze, to byłoby tu miło, spokojnie i przyjemnie. Myślę, że musimy usiąść wspólnie i powiedzieć sobie kilka mocnych, męskich słów. I tyle. Mamy taki wyrównany skład, że to, że ktoś grał czy nie grał we wcześniejszych meczach, a teraz wyszedł, to nie znaczy, że my olewamy jakiegoś przeciwnika. Wręcz przeciwnie. Wychodzimy i mamy wygrać spotkanie w setach do 10, 12 i 15.

Mieliście w tym spotkaniu ten sam problem, co od początku sezonu. Rywale obijali raz za razem wasz blok, wydawało się, że nie celują w boisko, tylko w wasze ręce.

Zgadza się. Nasz blok, szczególnie potrójny, jest jak ser szwajcarski. Nad tym elementem będziemy pracować jeszcze więcej, bo jest bardzo ważny. Ale my na tę chwilę wykonujemy go bardzo nerwowo.

Cały wywiad Marcina Lwa w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved