Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rachel Rourke wróciła do Sopotu

Rachel Rourke wróciła do Sopotu

fot. Cezary Makarewicz

Największa gwiazda zeszłego sezonu w ORLEN Lidze Rachel Rourke wróciła do Sopotu. Zawodniczka powróciła do Polski, ponieważ postanowiła skorzystać z usług fizjoterapeuty mistrzyń naszego kraju. Rourke nadal będzie występować w Rabicie Baku.

Rourke, która została rekordzistką ORLEN Ligi w ilości zdobytych punktów w jednym sezonie (zdobyła 577 punktów) i poprowadziła Atom do tytułu mistrza Polski, po zakończeniu rozgrywek przeniosła się do azerskiej Rabity Baku.

Zastanawiano się, na ile odejście Australijki wpłynie na szanse Atomu na obronę mistrzowskiego tytułu. Okazało się, że nowy skład sopockiego klubu prowadzony także przez nowego szkoleniowca Holendra Teuna Buijsa, mimo braku prawdziwej gwiazdy, która w pojedynkę potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Atomu, radzi sobie doskonale, w sześciu meczach odnosząc pięć zdecydowanych zwycięstw. Sopockie zawodniczki przyznają, że obecna sytuacja w zespole jest zdecydowanie lepsza niż przed rokiem. Obecnie o sile drużyny decydują bezwzględnie wszystkie siatkarki, a nie poszczególne gwiazdy.

– Jest to niezwykle ważne, że cały zespół odpowiada za wynik i liczyć możemy na każdą z zawodniczek. Ważne, że trener daje szansę każdej z nas, bo w poprzednim sezonie takiej możliwości nie miałyśmy. Tutaj wszystkie zasługują na grę, jeśli są w formie. To pomaga budować atmosferę i wiarę w siebie. Rok temu grała praktycznie wciąż jedna szóstka i gdy wchodziły czasami dziewczyny na zmianę, to oczywiste jest, że nie można było z marszu wskoczyć na odpowiedni meczowy poziom. Teraz jest inaczej – zdradziła Anna Podolec, atakująca mistrzyń Polski.Rourke w Sopocie nie pojawiła się niestety, aby ponownie grać w barwach Atomu. Australijka specjalnie z Baku przyleciała do fizjoterapeuty mistrzyń Polski doktora Aleksandra Bieleckiego, który uznawany jest za jednego z najlepszych specjalistów w Europie.

– Rourke grała mecz Ligi Mistrzyń (we Francji z zespołem Beziers). Dodatkowo w Azerbejdżanie liga zorganizowana jest tak, że trzy mecze ligowe rozegrane będą dopiero na początku roku, a teraz siatkarki przygotowują się głównie do rozgrywek europejskich i mają sporo wolnego czasu. M.in. Kasia Skowrońska i Katarzyna Skorupa przyjechały z Francji do Polski i zaplanowały spędzić w kraju kilka dni. Rachel wykorzystała ten czas, aby przyjechać do fizjoterapeuty, ponieważ bolą ją plecy. Sama Rachel zapewnia, że tylko nasz doktor może ją z tego wyciągnąć, bo jest jednym z najlepszych specjalistów na świecie – mówi  Katarzyna Wirkowska, rzecznik prasowy Atomu Trefla.

Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej
Autor artykułu: Kamil Suchecki

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved