Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Leszek Dejewski: Morale się podnosi

Leszek Dejewski: Morale się podnosi

W rozegranym w środę meczu 6. kolejki Młodej PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał na wyjeździe z BBTS-em ATH Bielsko-Biała 3:2. - Cały zespół spisał się bardzo dobrze - podkreślił Leszek Dejewski, szkoleniowiec z jastrzębskiej Akademii Talentów.

Spotkanie rozgrywane w Hali pod Dębowcem lepiej rozpoczęli gospodarze. Od początku prowadzili w pierwszej partii (8:6, 16:12, 21:17) i wygrali ją do 22. – Przyszło nam grać w nowoczesnej hali. Nasi chłopcy nie są przyzwyczajeni do tych dużych obiektów siatkarskich. Sami gramy w kameralnej sali, a tam nie mogliśmy złapać punktów zaczepienia – wyjaśnia Leszek Dejewski, szkoleniowiec z jastrzębskiej Akademii Talentów.

Potwierdzeniem słów trenera był drugi set, gładko wygrany przez jastrzębian do 14. Co ciekawe, w tej partii po pierwszej przerwie technicznej rywale zdobyli siedem punktów przy 17 punktach Jastrzębskiego Węgla. Co stało się w trzecim secie? – W naszą grę wkradło się chyba zbytnie rozluźnienie wynikające z przekonania, że teraz to już pójdzie łatwo. Generalnie w obu przegranych setach zabrakło nam koncentracji – tłumaczy trener Dejewski. Efektem tego było zwycięstwo gospodarzy w trzecim secie do 19.

Mimo to jastrzębska drużyna pozbierała się w kolejnej odsłonie i doprowadziła do tie-break’a. Decydująca część meczu zaczęła się od prowadzenia jastrzębian 8:0! Duża w tym zasługa świetnie serwującego Bartosza Kwolka. W sumie Jastrzębski Węgiel pozwolił przeciwnikom na zdobycie w tej partii jedynie dwóch punktów! – Taki wynik to rzeczywiście rzadkość – przyznał z uśmiechem jastrzębski trener.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Kwolek (24), ale MVP spotkania został wybrany rozgrywający Sebastian Matula. Świetne zawody rozegrał również libero Jakub Popiwczak.Cały zespół spisał się bardzo dobrze. Gospodarzom nie pomogło nawet wzmocnienie dwoma ligowcami. Zaczynamy grać coraz lepiej. Morale się podnosi – podkreśla Leszek Dejewski.

BBTS ATH Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3
(25:22, 14:25, 25:19, 22:25, 2:15)

BBTS ATH Bielsko-Biała: Marek, Siek, Kalembka, Ogrodniczuk, Bućko, Słomka, Czauderna (libero) oraz Dobija, Bęben i Smolana
Jastrzębski Węgiel: Kwolek, Woźniak, Kupisz, Matula, Szmajduch, Wysocki, Popiwczak (libero) oraz Formela, Wójcik, Jankowski i Ciemielewski