Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Thomas Jarmoc: Nie zakończyliśmy meczu tak szybko, jak mogliśmy

Thomas Jarmoc: Nie zakończyliśmy meczu tak szybko, jak mogliśmy

fot. Izabela Kornas

Jastrzębianie w  meczu 2. kolejki LM wypunktowali wicemistrza Austrii. - Musimy być bardziej skoncentrowani, bo będą takie mecze, kiedy rywal nie pozwoli nam wrócić do swojej gry po chwilach, w których stracimy skupienie - mówił Thomas Jarmoc.

Po porażce w meczu inauguracyjnym rywalizacji na europejskich parkietach siatkarze Jastrzębskiego Węgla poprawili swoje notowania. W spotkaniu drugiej kolejki grupy F siatkarskiej Ligi Mistrzów podopieczni Lorenzo Bernardiego w trzech setach pokonali Hypo Tirol Innsbruck. – Wygraliśmy, ale zawsze jest tak, że chce się grać jak najlepiej – po meczu mówił przyjmujący jastrzębian, Thomas Jarmoc, który mimo satysfakcjonującego wyniku miał jednak zastrzeżenia do swojej dyspozycji. – Mam sporo do poprawy w swojej grze, muszę skupić się na tym, by w kolejnym meczu wszystko wyglądało jeszcze lepiej – dodał zawodnik, dla którego spotkanie to było pierwszym w sezonie rozegranym w pełnym wymiarze. – Dla mnie to już trzeci rok z rozgrywkami Ligi Mistrzów, ale mimo to było trochę stresu, bo chciałem pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety, w tym meczu nie zagrałem zbyt dobrze, zobaczymy jak będzie w kolejnym spotkaniu. Osobiście wierzę, że ta gra będzie wyglądać już lepiej – dodał Jarmoc. Zawodnik nawiązał także do przestojów, jakie pojawiły się w grze jego zespołu, podkreślając przy tym, że siatkarze wicemistrza Austrii niczym nie zaskoczyli ekipy z Jastrzębia-Zdroju. – Udało im się może kilka razy, ale grali zgodnie z tym, co przewidzieliśmy – dodał.

Jak podkreślił przyjmujący jastrzębian, po początkowych zgrzytach w zgraniu, wielokrotnie dotykających tak mocno przebudowane kadrowo zespoły na starcie sezonu, nie widać już śladu. – Z każdym dniem nasza gra wygląda coraz lepiej – o obrazie gry jastrzębian mówił zawodnik. – Oczywiście mamy jeszcze jakieś swoje problemy, co pewnie widać, ale będziemy grać coraz więcej spotkań i będziemy mieć więcej treningów, więc wierzę, że będziemy mieć czas i okazję na poprawę tej gry – kontynuował Jarmoc.

W porównaniu z zeszłotygodniowym spotkaniem rozgrywanym w ramach Ligi Mistrzów przed podopiecznymi Lorenzo Bernardiego w 2. kolejce zmagań było teoretycznie łatwiejsze zadanie. – Oczywiście z koncentracją przed meczem jest trudniej, bo przed spotkaniem myśli się, że ułoży się ono po myśli, a o samo zwycięstwo będzie łatwiej. A tak nie jest. Kiedy po drugiej stronie jest drużyna mająca w głowie to, że nie ma nic do stracenia, zawsze taki rywal gra na maxa – podkreślał Thomas Jarmoc. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla przyznał także, że ten problem w pewnym stopniu dotknął jego samego i jego kolegów z zespołu. – My też w tym meczu czasami traciliśmy koncentrację. Nie zakończyliśmy tego meczu tak szybko, jak mogliśmy to zrobić. W poszczególnych setach mieliśmy przewagi, które traciliśmy, nie można też gościom odmówić tego, że kilka razy zagrali dobrze. Dlatego też musimy być bardziej skoncentrowani, bo będą takie mecze, kiedy rywal nie pozwoli nam wrócić do swojej gry po chwilach, w których stracimy skupienie – podkreślił zawodnik.Mimo że z pokonaniem wicemistrza Austrii jastrzębianie nie mieli większych problemów, wyniki poszczególnych spotkań potwierdzają, że wciąż faworytem grupy F pozostaje naszpikowany gwiazdami Halkbank Ankara. – Powiedziałbym, że mamy trudną grupę, jednak nie najtrudniejszą. Taki jest sport, zawsze ktoś trafia na trudniejszych rywali, ktoś inny ma łatwiejszą grupę. Musimy zagrać jak najlepiej, żeby wygrać w naszym zestawieniu albo przynajmniej zająć drugie miejsce i mieć dobry bilans punktów, bo chcemy awansować do kolejnej rundy – o rywalach swojej drużyny mówił jastrzębski przyjmujący, w różowych barwach widząc przyszłość swojego zespołu. – Jeżeli będziemy grać pewnie, to szanse są spore. Musimy jednak koncentrować się na każdym kolejnym meczu i wykorzystać każdą szansę na zdobycie punktu – zakończył zawodnik.

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved