Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Trzysetowy triumf muszynianek

Puchar CEV: Trzysetowy triumf muszynianek

Izraelski zespół Haify Volleyball nie sprawił ekipie Muszynianki Muszyna najmniejszych problemów. Choć w pierwszym meczu Izraelki urwały polskiej ekipie seta, to jednak w rewanżu nie miały już zupełnie nic do powiedzenia i przegrały w trzech szybkich setach.

W pierwszych akcjach spotkania więcej do powiedzenia miały przyjezdne, które wyszły na prowadzenie 3:1. Mineralne po skutecznym ataku Aleksandry Jagieło doprowadziły do wyrównania 6:6. Skuteczny blok Sylwii Wojcieskiej rozpoczął pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu gospodyń 8:7. Zespół z Izraela wyrównał stan seta, a po dwóch kolejnych akcjach wyszedł na prowadzenie 10:8. Muszynianki bardzo szybko zniwelowały straty (10:10). Na drugiej przerwie technicznej gospodynie posiadały cztery punkty przewagi 16:12. Prowadzenie zawodniczek z Muszyny utrzymywało się również po przerwie – 18:13, 21:13. Końcówka seta należała do polskiego zespołu, który po skutecznym ataku ze środka Sylwii Wojcieskiej wygrał 25:16.

Druga partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt (2:2, 4:4). Dobre zagrywki Magdaleny Piątek pozwoliły mineralnym „odskoczyć” na pierwszej przerwie technicznej na trzy punkty 8:5. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodynie utrzymywały kilkupunktową przewagę 10:6, 13:7, 14:8. Na drugiej przerwie technicznej po ataku Sylwii Wojcieskiej Polski Cukier Fakro Muszyna prowadził aż 16:8. Tak wysokiej przewagi podopieczne Bogdana Serwińskiego nie zmarnowały, pewnie wygrywając drugą partię 25:12.

Skuteczny atak Natalii Kurnikowskiej rozpoczął trzeciego seta, na początku którego mineralne wyszły na prowadzenie 3:0, a chwilę później na tablicy wyników widniało prowadzenie 6:1. Na pierwszej przerwie technicznej zespół z Muszyny prowadził 8:2. Bardzo dobra passa gospodyń trwała również po przerwie. Haifa Volleyball była bezradna, mineralnym wychodziła każda akcja, przez co przewaga wzrastała – 13:2. Na drugiej przerwie technicznej muszynianki prowadziły 16:6. Po powrocie na parkiet polska ekipa kontrolowała sytuację na parkiecie, pewnie zmierzając do zwycięstwa w secie i całym spotkaniu.

Polski Cukier Fakro Muszyna – Haifa Volleyball 3:0
(25:16, 25:12, 25:15)

Polski Cukier Fakro Muszyna: Różycka, Mazurek, Piątek, Wojcieska, Jagieło, Plchotova, Maj (libero) oraz Kurnikowska, Jasińska, Mucha i Sosnowska
Haifa Volleyball: Gluck, Milosavljević, Rodriguez, Koriomkhina, Zhernova, Vorobyeva, Demayo (libero) oraz Kolnogorov i Cohen