Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefa Eksperta: Trzecią kolejkę ocenia Tomasz Józefacki

Strefa Eksperta: Trzecią kolejkę ocenia Tomasz Józefacki

Rozgrywki siatkarskiej ekstraklasy rozkręcają się. Za nami już 3. kolejka PlusLigi siatkarzy. W trzeciej odsłonie cyklu Strefy Eksperta poczynania poszczególnych ekip w telegraficznym skrócie podsumował i ocenił Tomasz Józefacki.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel

Hitem trzeciej kolejki był mecz Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią. Rzeszowianie przyjechali do Jastrzębia prosto z Paryża, bez możliwości przeprowadzenia treningu. Moim zdaniem miało to spory wpływ na przebieg meczu. Przede wszystkim rzuca się w oczy duża liczba błędów własnych po stronie drużyny z Podkarpacia. I tak w pierwszym secie popełni ich 12, w drugim 7, w trzecim 11 i w czwartym 10. Trudno jest wygrać mecz, kiedy oddaje się za darmo tyle punktów, szczególnie gdy zdarzają się w końcówkach.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

Po przegranej Resovii Rzeszów, o pierwsze miejsce w tabeli grali bełchatowianie z olsztynianami. AZS Olsztyn w pierwszych meczach sprawił niespodzianki, wygrywając kolejno z Jastrzębskim Węglem i kędzierzynianami, i to za trzy punkty. W tym meczu było sporo walki, AZS miał szanse na wygranie więcej niż jednego seta. W drugim prowadził 15:11, jednak taka zaliczka w środkowej fazie seta nie wystarczyła, by odnieść zwycięstwo w tej partii. Po 10-minutowej przerwie akademicy wygrali trzecią odsłonę 25:21. W czwartym secie Bełchatów dobrze grał w ataku i nie pozwolił gościom odebrać sobie choćby jednego dużego punktu. Mimo przegranej, olsztynianie pokazali się z dobrej strony i będą groźni dla kolejnych rywali.

Transfer Bydgoszcz – Czarni Radom

Na drugim biegunie tabeli o pierwsze punkty walczyli bydgoszczanie z ekipą z Radomia. Za trzy punkty wygrali Cerrad Czarni Radom, którzy mimo gładko przegranego pierwszego seta (do 18) potrafili odwrócić losy meczu. Sety trzeci i czwarty rozstrzygnęły się na przewagi. W trzecim radomianie prowadzili 24:21 i chyba za szybko uwierzyli, że go wygrają, bo gdyby nie błędy zawodników Transferu, ten set mogliby przegrać. W końcówce ostatniego seta walka była już wyrównana, a zakończyła się efektownie asem serwisowym. Takie zwycięstwo „smakuje” lepiej.

Effector Kielce – LOTOS Trefl Gdańsk

O pierwsze punkty walczył również w Kielcach Effector z Lotosem Gdańsk. Mecz zdecydowanie wygrał Effector (3:0), który znacznie lepiej prezentował się w ataku. Pomimo dobrego początku w secie pierwszym i drugim, goście nie potrafili utrzymać przewagi punktowej. Po drugiej przerwie technicznej gospodarze dochodzili do głosu, spokojnie wygrywając.  Zwycięstwo kieleckiej drużyny jest bardzo cenne, ponieważ Gdańsk jest jednym z bezpośrednich rywali w walce o miejsce w play-off. Lotos na kolejne punkty będzie miał okazję w najbliższy weekend w Bielsku-Białej.

BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

BBTS również przegrał 0:3, ale z dużo mocniejszą ZAKSĄ, która od pierwszego gwizdka narzuciła swój styl gry, schodząc na pierwszą przerwę techniczną z pięciopunktową przewagą. Kolejne dwa sety wyglądały podobnie, Kędzierzynianie szybko wypracowywali sobie kilkupunktową przewagę i kontrolowali sytuację na boisku. Ta przegrana Bielska chyba tak „nie boli” jak przegrana Gdańska. Także spotkanie BBTS-u z Lotosem zapowiada się ciekawie.

AZS Politechnika Warszawska – AZS Częstochowa

Mecz akademików z Warszawy i Częstochowy był meczem otwarcia trzeciej kolejki. AZS Politechnika Warszawska wykorzystała atut własnego boiska i zwyciężyła zasłużenie 3:0. W pierwszych dwóch setach Politechnika systematycznie budowała przewagę i wygrała kolejno do 19 i 20. Tylko w trzeciej partii było sporo emocji, set od wyniku 4:0 rozpoczęli częstochowianie. Jednak szybko stracili przewagę. Goście odskoczyli jeszcze na 18:13, ale przez własne błędy doprowadzili do nerwowej końcówki. Set skończył się wynikiem 29:27. Tutaj górę wzięło doświadczenie gospodarzy.