Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Staliśmy się prawdziwą grupą

Rafał Buszek: Staliśmy się prawdziwą grupą

fot. archiwum

Siatkarze Skry Bełchatów zatrzymali rozpędzonych olsztynian. Mimo porażki Rafał Buszek pozytywnie ocenia wejście olsztynian w sezon. - To, że na początku rozgrywek ligowych wygraliśmy dwa ciężkie mecze, tylko nas zmotywowało - przyznał.

Po zwycięstwach z Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle pozycja podopiecznych Krzysztofa Stelmacha umocniła się. Przed spotkaniem z bełchatowską Skrą AZS w ligowej klasyfikacji zajmował miejsce w czołowej trójce zestawienia. Po ostatnich wynikach sympatycy zespołu z Olsztyna wierzyli w równie pozytywne rozstrzygnięcie spotkania z kolejnym ligowym potentatem. Na przestrzeni czterosetowej rywalizacji przyjezdnym nie można odmówić ambicji i woli walki. Przegrywając 0:2, olsztynianie wrócili do gry, stając przed realną szansą wywiezienia jakichkolwiek oczek z Bełchatowa. – Na pewno była walka. Szkoda, że nie doprowadziliśmy do tie-breaka. Wiadomo jednak, po drugiej stronie stał rywal z górnej półki, bełchatowianie zagrali lepiej i na pewno zasłużenie wygrali – mówił po spotkaniu Rafał Buszek. Przyjmujący AZS-u Olsztyn, oceniając przebieg meczu, dodał: – Ciężko powiedzieć na świeżo po meczu, czego zabrakło, na pewno musimy przeanalizować to spotkanie. Trenerzy mają dużo materiału do analiz, aby zastanowić się nad tym i poprawić naszą grę.

Mimo porażki w Bełchatowie bilans AZS-u Olsztyn na starcie rozgrywek należy uznać za korzystny. – Na pewno jesteśmy zadowoleni z faktu, że mamy sześć punktów po trzech meczach – zaznaczył Rafał Buszek, studząc jednak nadmierny optymizm. – Tak jak wspominaliśmy wcześniej, nie ma co popadać w huraoptymizm, bo już pojawiały się głosy, że możemy walczyć o medale (śmiech). Ale na pewno musimy walczyć w każdym meczu i to, że na początku rozgrywek ligowych wygraliśmy dwa ciężkie mecze, tylko nas zmotywowało. Staliśmy się prawdziwą grupą, z optymizmem patrzymy w przyszłość i już koncentrujemy się na kolejnym rywalu – kontynuował zawodnik. – Cel mamy wyznaczony, chcemy być w najlepszej ósemce i tego się trzymamy. Teraz czekają nas bardzo ważne mecze, więc musimy się odpowiednio skoncentrować, dobrze rozpisać rywali, bo to nie będą łatwe spotkania. Musimy dać z siebie wszystko – dodał Rafał Buszek.

Przed podopiecznymi Krzysztofa Stelmacha spotkania z rywalami aktualnie plasującymi się raczej w dolnej części tabeli. Teoretycznie więc o cenne punkty może być łatwiej. W najbliższy weekend dyspozycję olsztynian w derbach akademików sprawdzą stołeczni „inżynierowie”. – Dopiero rozpoczniemy przygotowania do tego meczu, więc trudno mi cokolwiek na temat rywala powiedzieć – mówił przyjmujący akademików, podkreślając: – Na pewno będzie to rywal trochę słabszy od Skry Bełchatów, dlatego będziemy walczyć i miejmy nadzieję, że zwyciężymy – zakończył Rafał Buszek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved