Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Sopocianki nie dały szans rywalkom z Belgii

LM: Sopocianki nie dały szans rywalkom z Belgii

W przysłowiową godzinę z prysznicem zawodniczki Atomu Trefla Sopot rozprawiły się z VDK Gent Dames. Sopocianki pewnie zwyciężyły z belgijską drużyną 3:0 i odniosły już drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Pierwsza akcja premierowej odsłony meczu w Sopocie należała do przyjezdnych, które po bloku Laury De Schrijver na Annie Podolec wyszły na 1:0. Jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie Belgijek w tym secie, bowiem mistrzynie Polski bardzo szybko przejęły inicjatywę. Z bardzo dobrej strony prezentowała się Justyna Łukasik, która kąśliwymi zagrywkami odrzuciła rywalki od siatki, schodząc na pierwszą przerwę techniczną po kolejnej kontrze Klaudii Kaczorowskiej z sześciopunktowym prowadzeniem. Po wznowieniu obraz gry nie uległ zmianie. Sopocianki nacierały na Belgijki, wkrótce odskakując na 10 oczek (16:6), a kończąc partię po bloku Podolec przy stanie 25:9.

Bardzo łatwo wygrany set budził obawy, czy atomówki nie stracą czujności w kolejnej odsłonie meczu. Pierwsze akcje nie wskazywały na to, bowiem siatkarki z Wybrzeża, wykorzystując błędy przeciwnika, wyszły na 2:0. Po drugiej stronie siatki dobrze w polu zagrywki radziła sobie Karolien Verstrepen, po serwisach której VDK Gent niemal odrobiło straty (2:3). Przyjezdne wyrównały przy stanie 4:4, ale cztery kolejne akcje należały do podopiecznych Teuna Buijsa i Atom Trefl prowadził 8:4. Jednak Belgijki nie składały broni i po problemach z przyjęciem serwisu Karoliny Goliat ponownie był remis (8:8). Mistrzynie Polski dzięki kontrom Zuzanny Efmienko i Klaudii Kaczorowskiej odskoczyły na 13:10, ale gdy w Ergo Arenie było 13:13, zdenerwowany szkoleniowiec atomówek poprosił o przerwę na żądanie. Gospodyniom co prawda udało się wypracować dwupunktową zaliczkę, ale tuż po przerwie technicznej VDK Gent po raz kolejny odrobiło straty (16:16). Końcówka seta należała do sopocianek, które dzięki atakom Efimienko i Podolec, jak również skutecznej grze blokiem wyszły najpierw na 19:16, by wygrać drugiego seta 25:20.

Zrezygnowane Belgijki odpuściły początek partii nr trzy, a po serii zagrywek Łukasik Atom Trefl prowadził już 6:2. Gdy miejscowe wyszły na 10:3, szkoleniowiec VDK Gent miał wykorzystane obie przysługujące mu przerwy, ale mistrzynie Polski konsekwentnie szły do przodu. Natalia Gajewska podwyższyła asem serwisowym na 11:3, a gdy ze skrzydła przebiła się Kimberly Hill, siatkarki z Wybrzeża prowadziły różnicą dziesięciu oczek (19:9), oddając punkty rywalkom, głównie po własnych błędach. Do końca partii obraz nie uległ zmianie. Podopieczne Teuna Buijsa okazały się zespołem wyraźnie lepszym, pewnie wygrywając 25:17 i tym samym dopisując do swojego dorobku punktowego w Lidze Mistrzyń kolejne trzy oczka.

Atom Trefl Sopot – VDK Gent Dames 3:0
(25:9, 25:20, 25:17)