Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Pewny triumf jastrzębian

LM: Pewny triumf jastrzębian

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali ekipę Hypo Tirol Innsbruck w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów w grupie F. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie oddali przeciwnikowi ani jednego seta i zapisali na swoim koncie komplet punktów.

Jastrzębianie rozpoczęli rywalizację w inauguracyjnej partii od objęcia szybkiego prowadzenia. Ich dominacja nie potrwała jednak długo: goście w okamgnieniu odrobili straty i doprowadzili do remisu. Mimo świetnych zagrań Rolanda Jimeneza siatkarzom z Innsbrucka nie udało się powstrzymać Polaków i na pierwszej przerwie technicznej to gospodarze mogli cieszyć się z dwóch oczek przewagi. Jednak po powrocie pod siatkę kolejny punkt powędrował na konto przyjezdnych. Dzięki błędom przeciwnika oraz efektywnym zagraniom Michała Kubiaka i Thomasa Jarmoca jastrzębianie umacniali swoje prowadzenie. Tuż przed drugą przerwą techniczną skutecznym blokiem popisali się Łasko i Bontje. Podopieczni Lorenzo Bernardiego zeszli z boiska z sześcioma oczkami przewagi. Po pauzie goście rozpoczęli sukcesywne odrabianie strat. Douglas da Silva i Roland Jimenez prezentowali swojej drużynie kolejne punkty. W ostatniej fazie seta przewaga jastrzębian zmalała do zaledwie jednego oczka. Sytuację gospodarzy poprawił skuteczny atak Jarmoca, dający jastrzębianom piłkę setową. Pierwszą próbę zakończenia odsłony udaremnił da Silva. Dopiero mocne zagranie Kubiaka pozwoliło podopiecznym Bernardiego osiągnąć prowadzenie w meczu.

Od początku kolejnej odsłony drużyny toczyły walkę punkt za punkt. Dzięki skutecznemu zagraniu Janisa Pedy to przyjezdni osiągnęli nieznaczną przewagę na pierwszej przerwie technicznej. Już w następnej akcji wynik wyrównał Kubiak, atakując z szóstej strefy. Chwilę później jastrzębianie osiągnęli pierwsze w tym secie dwupunktowe prowadzenie, które udało się utrzymać do drugiej przerwy technicznej, mimo starań przyjezdnych. Po powrocie pod siatkę kibice byli świadkami festiwalu zepsutych zagrywek przeplatanych efektywnymi zagraniami. Dzięki dobrej postawie Lorenza Koraimanna i Janisa Peda innsbruckiemu zespołowi udało się doprowadzić do remisu 20:20. Michał Łasko oraz Jakub Popiwczak skutecznie utrudnili rywalom objęcie prowadzenia. Piłka setowa dla gospodarzy pojawiła się po sprytnym obiciu austriackiego bloku przez Michała Kubiaka. W taki sam sposób przyjmujący zakończył drugą partię.

Podopieczni Bernardiego już na początku rywalizacji w trzeciej odsłonie wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie, które zdołali utrzymać do pierwszej przerwy technicznej. Rywale nie dawali za wygraną i po powrocie na boisko zdołali doprowadzić do remisu. Od tego momentu gra stanęła pod znakiem gry punkt za punkt. Dopiero błąd w zagrywce Alexandra Bergera, dobra postawa Michała Łasko i skuteczny blok jastrzębian pozwoliły gospodarzom na chwilę oddechu. Austriacka drużyna szybko zdołała odrobić straty dzięki dobrej postawie Koraimanna i błędom jastrzębian. Mimo to podopieczni Bernardiego zeszli na drugą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Po wznowieniu gry Polacy zapisali na swoim koncie kolejne trzy oczka. Dopiero zagranie Bergera przerwało szczęśliwą serię jastrzębian, jednak zespołowi z Innsbrucka nie udało się zbliżyć do gospodarzy. Piłka meczowa pojawiła się przy czteropunktowej przewadze jastrzębian po mocnym ataku Jarmoca. Wygraną swojej drużynie sprezentował Michał Łasko, przedzierając się przez innsbrucki blok.

Jastrzębski Węgiel – Hypo Tirol Innsbruck 3:0
(25:23, 25:22, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko (14), Pajenk (6), Masny, Jarmoc (9), Kubiak (13), Bontje (10), Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Popiwczak (1), Malinowski i Van de Voorde