Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Bez większych emocji w II lidze kobiet podczas ostatniego weekendu

Bez większych emocji w II lidze kobiet podczas ostatniego weekendu

W miniony weekend rozgrywały swoje mecze zespoły trzech z czterech grup II ligi kobiet. Wciąż bez straty seta są siatkarki Nike Węgrów, na czele grupy 2. opolanki, a w grupie 4. w świetnej dyspozycji jest Bronowianka Kraków.

Grupa 1. II ligi kobiet, która składa się tylko z ośmiu zespołów, w miniony weekend pauzowała. Wiele ciekawego działo się natomiast w grupie 2. Wszystkie oczy zwrócone były na Świdnicę i Gliwice, gdzie rywalizowały ze sobą drużyny z czołówki. AZS Politechnika Śląska Gliwice potwierdził swoje wysokie aspiracje i pewnie pokonał 3:0 PLKS Pszczyna. Mimo wpadki na początku sezonu gliwiczanki pną się do góry i są już na trzecim miejscu w tabeli z jednym punktem straty do lidera. Cenne punkty zdobył w meczu z Sokołem Katowice zespół MKS-u Świdnica. We własnej hali świdniczanki pokonały rywala 3:1, zrównując się z nim w tabeli. Na czele grupy 2. niezmiennie SMS 2LO Opole. Podopieczne Patryka Fogla w minioną sobotę pokonały Impel Gwardię Wrocław, chociaż w pierwszym secie po zaciętej końcówce musiały uznać wyższość rywalek. – Łatwych meczów w lidze nie będzie. Zespoły, które są na końcu tabeli, potrafią postawić trudne warunki. My musimy grać swoje i wtedy będziemy wygrywać – mówi Sabina Gierejkiewicz z SMS-u 2LO. Tuż za opolankami w tabeli świetnie spisująca się Olimpia Jawor, która również w czterech setach pokonała u siebie SMS PZPS II Sosnowiec. Coraz większą stratę do pozostałych zespołów mają drużyny właśnie z Sosnowca i Wrocławia, a także Ares Nowa Sól. Beniaminek tym razem poległ w Wodzisławiu Śląskim, szybko przegrywając w trzech setach z Zorzą. Cenne punkty na własnym terenie zdobyły również siatkarki prowadzone przez trenera Mariusza Łozińskiego. MCKiS Jaworzno pokonał u siebie 3:1 rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza i włączył się do walki o czołowe lokaty.

W grupie 3. ciekawie zapowiadały się derbowe mecze woj. łódzkiego i mazowieckiego. W Łodzi emocji jednak było jak na lekarstwo. ŁKS pewnie pokonał 3:0 Łaskovię, w składzie której znalazło się aż sześć byłych siatkarek łódzkiego zespołu. Ełkaesianki jak na razie u siebie są niepokonane i jeśli w końcu zaczną wygrywać na wyjazdach, mogą być groźne. W Nowym Dworze Mazowieckim dobrą formę potwierdził zespół NOSiR-u, który pokonał 3:0 AZS AWF Warszawa. Beniaminek awansował na 3. miejsce w tabeli i zapewne może sprawić jeszcze niejedną niespodziankę. Emocji nie było, bo i też nie mogło być w meczu lidera z outsiderem. Nike Węgrów w trzech setach, do 7, 18 i 14, odprawiło Jedynkę Łomża i bez straty seta z sześcioma już punktami przewagi nad pozostałymi drużynami przewodzi w tabeli. W ostatnim meczu tej kolejki zespół z Murowanej Gośliny przegrał we własnej hali 0:3 z Victorią Lubliniec i bez żadnego punktu na koncie nadal zamyka tabelę. Pauzował w ten weekend Energetyk Poznań.

Na czele tabeli w grupie 4. z 13 punktami na koncie dwa zespoły – Bronowianka Kraków i Tomasovia Tomaszów Lubelski. Krakowianki pokonały w wyjazdowym spotkaniu 3:1 Developres Rzeszów i jak na beniaminka spisują się wyśmienicie. Tomasovia z kolei w trzech setach pokonała w Krakowie miejscowy AZS UEK i również zgłasza wysokie aspiracje. Akademiczki, które w tym sezonie zrezygnowały z występów w I lidze, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, wciąż czekając na pierwszy punkt. Za nimi jest tylko Dalin Myślenice, który w sobotę uległ 0:3 Jedynce Tarnów. Cenne trzy punkty z Wieliczki wywiózł Ekstrim Gorlice, który po słabszym początku sezonu powoli nabiera rozpędu. W pierwszej czwórce w tabeli jet również proszowicka Pogoń. Podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego w sobotę wygrały we własnej hali 3:1 z zespołem z Jarosławia.