Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Buchowski: Zaskoczyliśmy rywali odwagą w ataku

Adrian Buchowski: Zaskoczyliśmy rywali odwagą w ataku

- Nie przestraszymy się drużyny z Częstochowy. Nastroje w naszych szeregach są bojowe. Jedziemy walczyć o zwycięstwo - mówi przed meczem z częstochowskimi akademikami przyjmujący Effectora Kielce, Adrian Buchowski.

W miniony weekend siatkarze Effectora Kielce wykazali wyższość we własnej hali nad Lotosem Treflem Gdańsk. Był to pierwszy triumf podopiecznych Dariusza Daszkiewicza w obecnych rozgrywkach. – Cieszymy się, że zdobyliśmy pierwsze punkty w tym sezonie. Na pewno dadzą nam one więcej pewności siebie przed kolejnymi meczami – skomentował Adrian Buchowski. – Mimo że pojedynek zakończył się wynikiem 3:0, to był on dla nas bardzo trudny. Uważam, że na naszym zwycięstwie zaważyła gra w bloku i obronie, ponieważ dzięki temu mieliśmy dużo kontr. Właśnie te elementy zrobiły różnicę w końcówkach setów – dodał przyjmujący Effectora Kielce.

Bez wątpienia elementem, który poprowadził kielczan do sukcesu, była nie tylko dobra postawa w obronie i bloku, ale przede wszystkim świetna skuteczność w ataku. Wyniosła ona 59%, a ogólnie gracze Effectora w tym elemencie zdobyli aż 51 oczek. – Zaskoczyliśmy rywali odwagą przy sytuacyjnych piłkach w ataku. Nie baliśmy się bloku zespołu z Gdańska – skomentował Buchowski. Świętokrzyskiej ekipy z uderzenia nie wybiła nawet dziesięciominutowa przerwa, która w tym sezonie odbywa się po dwóch setach każdego meczu. – Nawet kiedy Skra Bełchatów prowadziła z nami 2:0, dosyć gładko przegrała trzecią partię. Dziesięciominutowa przerwa nie wpływa korzystnie na zespoły, ale warunki są dla wszystkich takie same i trzeba sobie jakoś radzić z tą przerwą. Cieszę się, że w ostatnim pojedynku nie wpłynęła ona negatywnie na naszą grę – dodał zawodnik.

Teraz podopiecznych trenera Daszkiewicza czeka wyjazdowa konfrontacja z akademikami spod Jasnej Góry. Wydaje się, że przeciwnik ten jest w ich zasięgu, ale czy są oni w stanie zagrać ponownie tak dobrze, jak z gdańszczanami? – Zespoły spoza wielkiej czwórki są w naszym zasięgu. Musimy z nimi walczyć i zdobywać punkty. Na pewno nie przestraszymy się drużyny z Częstochowy. Nastroje w naszych szeregach są bojowe. Jedziemy walczyć o zwycięstwo – zakończył Adrian Buchowski.