Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: Trzy punkty i trzy sety dla Pałacu Bydgoszcz

ORLEN Liga: Trzy punkty i trzy sety dla Pałacu Bydgoszcz

W meczu o "sześć punktów" lepszym zespołem okazały się podopieczne trenera Gąsiora. Siatkarki KS-u Pałac Bydgoszcz w trzech setach poradziły sobie z PGNiG Nafta Piła, który po czterech kolejkach spotkań zamyka tabelę ORLEN Ligi.

Pilanki w dwóch pierwszych akacjach wypracowały sobie przewagę, która przy stanie 5:5 została zniwelowana przez Janę Sawoczkinę. Podopieczne Wiesława Popika ponownie odskoczyły, gdy punkt z zagrywki zdobyła Anna Kudakowa, w bydgoskiej „Łuczniczce” było 7:5 dla gości, a po kontrze Joanny Kuligowskiej przewaga Nafty wzrosła do trzech oczek (9:6). Po chwili do głosu doszły miejscowe. Pałacanki dwukrotnie zablokowały rywalki, a po ataku ze środka Moniki Naczk ekipa Rafała Gąsiora wyszła na 10:9. Siatkarki z grodu nad Brdą rozkręcały się z akcji na akcję i dzięki skutecznym kontratakom Tamary Kaliszuk uciekły na 12:9. Po chwili nastąpił kolejny zwrot akcji i przyjezdne prowadziły 13:12, ale na drugiej przerwie technicznej to Pałac miał o punkt więcej od zespołu z Piły. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół, jednak gdy z lewego skrzydła przebiły się miejscowe, o przerwę na żądanie przy stanie 18:20 poprosił trener Popik. Asem serwisowym Agata Pura dała gospodyniom piłkę setową, a po ataku Kaliszuk Pałac prowadził w meczu 1:0.

Początek drugiej partii to festiwal błędów z obu stron. Po asie serwisowym Kaliszuk Pałac odskoczył na 5:3, a po kolejnym punkcie z zagrywki Kingi Dybek miejscowe schodziły na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem. Po wznowieniu gry podopieczne Rafała Gąsiora świetnie spisywały się w bloku i gdy Nafta przegrywała 5:10, o rozmowę z zawodniczkami poprosił trener Popik. Jednak i tym razem obraz gry nie uległ zmianie. Szkoleniowiec pilanek rotował składem, a po kontrze Katarzyny Połeć gospodynie prowadziły 12:5. Pałac Bydgoszcz uśpiony znaczną zaliczką zaczął popełniać błędy. Gdy w hali było 13:10, tym razem o czas poprosił trener Gąsior. Po chwili gospodynie ponownie popisały się blokiem i na drugiej przerwie technicznej ekipa znad Brdy prowadziła 16:10. Kaliszuk i Sawoczkina dołożyły kolejne dwa oczka i bydgoszczanki miały już osiem punktów przewagi (18:10). Pilanki rzuciły się w pogoń przy stanie 10:19. Bardzo dobrze radziła sobie w polu zagrywki Coleen Ward (13:19), ale chwilowy przestój przełamała Kaliszuk i Pałac wyszedł na 20:13. Jednak przyjezdne nie dawały za wygraną. Kolejną serię zagrywek miała Agata Babicz i po kontrach Ward prowadzenie pałacanek stopniało do trzech punktów (19:22). Dopiero Dybek przerwała świetną passę przyjmującej pilanek, ale gdy wspomniana zawodniczka dołożyła punkt z zagrywki, miejscowe miały piłkę setową (24:20). Ostatecznie zwyciężyły 25:22.

Dłuższa przerwa lepiej podziałała na miejscowe, które po bloku Naczk/Dybek prowadziły 3:1. Ekipa Nafty wyraźnie ustępowała rywalkom i po prostych błędach przegrywała 1:6. Pilanki przełamały się dopiero po ataku ze środka Rose Kingsley, ale na pierwszej przerwie technicznej przegrywały różnicą pięciu punktów. Po wznowieniu gry podopieczne Wiesława Popika zbliżyły się na 5:8, ale gdy piłkę tuż za siatkę kiwnęła Sawoczkina, miejscowe odskoczyły na 12:6, a kilka akcji później na 16:7. Pilanki odpowiadały jedynie pojedynczymi akcjami, ale gdy Nafta zaryzykowała zagrywką, na tablicy wyników było jedynie 18:12 dla pałacanek. Do końca partii wynik nie uległ zmianie. Bydgoszczanki kontrolowały wydarzenia na boisku, wygrywając po kontrze Kaliszuk 25:17.

MVP zawodów została Jana Sawoczkina, rozgrywająca bydgoskiego Pałacu.

KS Pałac Bydgoszcz – PGNiG Nafta Piła 3:0
(25:21, 25:22, 25:17)