Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Jastrzębianie wygrali zasłużenie

Dawid Konarski: Jastrzębianie wygrali zasłużenie

Pierwszą porażkę w tym sezonie odnotowali siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy na wyjeździe ulegli Jastrzębskiemu Węglowi 1:3. - Przegraliśmy ewidentnie przez zbyt dużą ilość błędów własnych - powiedział po spotkaniu atakujący Resovii Dawid Konarski.

Przegrana z Jastrzębskim Węglem jest waszą pierwszą porażką w tym sezonie. Oglądając spotkanie, można było pomyśleć, że po dobrym trzecim secie zawalczycie o zwycięstwo w kolejnym, jednak to gospodarze meczu byli górą i wygrali starcie 3:1.

Dawid Konarski: – Jest to nasz pierwszy przegrany mecz, o którym chcemy jak najszybciej zapomnieć, ponieważ popełniliśmy w nim dużo błędów własnych. Po dziesięciominutowej przerwie zaczęliśmy trzeciego seta bardzo dobrze i prowadziliśmy na pierwszej przerwie technicznej, jednak popełniliśmy kilka błędów, które mogły kosztować nas przegraną. Udało się nam wygrać, jednak w czwartej partii źle zaczęliśmy i oddawaliśmy kolejne darmowe punkty rywalom. Jastrzębski Węgiel rozegrał bardzo dobre spotkanie i gdyby nie nasze błędy, to mecz byłby na wysokim poziomie i może skończyłby się inaczej. Taki jest sport.

Waszym największym mankamentem w tym spotkaniu była zagrywka oraz częste ataki w aut…

Przegraliśmy ewidentnie przez zbyt dużą ilość błędów własnych. Zbyt dużo piłek posyłaliśmy w aut, czy to na pojedynczym, czy potrójnym bloku, czasem nawet bez bloku. Mogły nas ratować jedynie błędy Jastrzębskiego Węgla – dotknięcie siatki lub przejście dołem – których popełniali bardzo mało. Jastrzębianie wygrali zasłużenie, my musimy zapomnieć o tym meczu i koncentrować się na kolejnych pojedynkach.

Kolejny mecz ligowy gracie w swojej hali na Podpromiu z Transferem Bydgoszcz. Pewnie pojawia się jakiś sentyment, kiedy wspominasz spędzone tam lata?

Staram się śledzić wyniki Transferu i widzę, że nie idzie im zbyt dobrze na początku tego sezonu. My z pewnością nie pomożemy im, żeby mogli poprawić swoje wyniki, ponieważ będziemy chcieli ten mecz wygrać tak jak każdy inny. W tej chwili koncentrujemy się na Lidze Mistrzów i meczu z Budvą (Budvanska Rivijera Budva – przyp. red.), a potem spokojnie podejdziemy do spotkania z Transferem.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że nowym trenerem reprezentacji Polski zostanie Stephane Antiga. Pojawiło się wiele różnych komentarzy na temat decyzji PZPS-u, jedni uważają, że to dobry wybór, dla innych kluczowy jest brak trenerskiego doświadczenia Antigi. Jakie jest twoje zdanie na temat nowego trenera?

Wybór trenera reprezentacji był sporym zaskoczeniem zarówno dla samego Antigi, jak i dla wszystkich zainteresowanych. Znamy się z boiska, graliśmy w jednym zespole przez dwa lata i bardzo fajnie się rozumieliśmy. Jako zawodnik gra bardzo dobrze, można się od niego wiele nauczyć. Oczywiście jest to ryzykowna decyzja, ponieważ nie posiada on doświadczenia trenerskiego, ale będzie miał do pomocy swojego byłego trenera z reprezentacji Francji (Philippe’a Blaina – przyp. red.), dlatego trzeba głęboko wierzyć i zaufać jemu oraz całemu sztabowi szkoleniowemu. Jest to bardzo ciekawy wybór, który może wypalić. Stephane ma fajnie poukładaną głowę i myślę, że da sobie ze wszystkim radę.