Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Teun Buijs: To nie było łatwe spotkanie

Teun Buijs: To nie było łatwe spotkanie

Trefl Sopot pokonał 3:0 BKS Bielsko-Biała, kończąc tym samym passę zwycięstw rywalek. - Patrząc po wyniku, można powiedzieć, że było to łatwe spotkanie, ale w mojej ocenie wcale tak nie było - przyznał po meczu Teun Buijs, trener zwycięskiej drużyny.

Przyszła kryska na Matyska. BKS Aluprof po trzech zwycięstwach nad Budowlanymi, Legionowią i Pałacem uległ w trzech setach mistrzyniom Polski. – W końcu przyszedł czas, gdy przegrałyśmy pierwszy mecz ligowy – powiedziała na konferencji prasowej kapitan bialanek, Małgorzata Lis, która na gorąco nie była w stanie ocenić postawy drużyny w konfrontacji z Atomem Treflem Sopot. Środkowa z Bielska-Białej podkreśliła, iż liczyła, że po dwóch przegranych setach zespół gości zdoła się przełamać. – Po długiej przerwie myślałam, że się odbudujemy. Byłyśmy o krok od wygranej w trzecim secie – przyznała Lis. – Później, gdyby tak się stało, to spotkanie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej – dodała, jednocześnie dziękując fanom, którzy zjawili się w kilkunastoosobowej grupie, za doping.

Mimo porażki pozytywów w grze zespołu szukał Mirosław Zawieracz. – Wbrew rezultatowi, jaki miał miejsce w Ergo Arenie, jestem zadowolony z postawy drużyny. A to dlatego, że bez względu na wynik walczyła do samego końca – wyjaśnił szkoleniowiec BKS-u Aluprofu. – W ogólnym rozrachunku zabrakło nam argumentów, żeby prowadzić walkę jak równy z równym. Atom Trefl to solidna firma, z bardzo dobrymi zawodniczkami. U nas niestety troszeczkę do tego poziomu jeszcze brakuje i nawet nie udało się urwać seta – zakończył trener ekipy z Podbeskidzia.

Radości z trzech punktów nie kryła Izabela Bełcik. Rozgrywająca mistrzyń Polski poza krótkimi fragmentami gry była również zadowolona ze swojej postawy i postawy koleżanek z drużyny. – To były momenty, gdy dałyśmy się dogonić rywalkom lub nie mogłyśmy skończyć akcji, popełniając banalne błędy. Mam nadzieję, że takie przerwy i momenty w grze będą się zdarzały coraz rzadziej, bo już niebawem kolejny mecz Ligi Mistrzyń – tłumaczyła kapitan atomówek.

– Patrząc po wyniku, można powiedzieć, że było to łatwe spotkanie, ale w mojej ocenie wcale tak nie było. Bialanki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, pokazując ogromną wolę walki, czego im i trenerowi BKS-u serdecznie gratuluję – chwalił rywalki Teun Buijs. – Ten tydzień był dla nas bardzo pracowity, bo poza spotkaniem ligowym rozgrywaliśmy mecz Ligi Mistrzyń. Spotkanie w Bukareszcie kosztowało nas sporo energii, a po powrocie do domu zespół był nie tyle zmęczony pojedynkiem, co podróżą ze stolicy Rumunii. Dlatego tym bardziej cieszę się, że udało się zwyciężyć już w trzech setach – zakończył trener Atomu Trefla Sopot.

źródło: atomtrefl.pl, inf. własna