Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Ważny pojedynek w Bydgoszczy

ORLEN Liga: Ważny pojedynek w Bydgoszczy

fot. archiwum

W poniedziałkowe popołudnie w Bydgoszczy walki nie zabraknie, bowiem na zakończenie 4. kolejki spotkań ORLEN Ligi zmierzą się dwa zespoły, które wciąż pozostają bez zwycięstwa. Miejscowy KS Pałac podejmować będzie PGNiG Naftę Piła.

To będzie mecz z serii „za sześć punktów”, bowiem zarówno pałacanki, jak i Nafta PGNiG zamykają ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Bydgoszczanki i pilanki mają mają świadomość, że aby nawiązać kontakt z uciekającymi w tabeli zespołami, muszą wygrać, zgarniając najlepiej pełną pulę punktową. Trudno wskazać faworyta tej konfrontacji. Oba zespoły mają swoje problemy, oba też w fatalnym stylu przegrały ostatnie mecze. Siatkarki znad Brdy w trzech setach zostały rozbite przez Impel Wrocław, a podopieczne Wiesława Popika na własnym parkiecie musiały uznać wyższość Budowlanych Łódź. Na korzyść gospodyń przemawia atut własnego boiska, z którego pilanki w ostatnich latach najczęściej schodziły na tarczy.

W zespole Wiesława Popika nastroje dopisują. Mimo porażki z łodziankami zespół bardzo szybko doszedł do siebie, wyciągając z poniedziałkowego spotkania odpowiednie wnioski. Zespół Nafty w Bydgoszczy będzie chciał pokazać, że potrafi grać w siatkówkę i do Łuczniczki zamierza wejść z uniesionym czołem. Oba zespoły znają się doskonale. W okresie przygotowawczym sparowały ze sobą kilkakrotnie. Języczkiem u wagi będzie fakt, że w drużynie Pałacu występują dwie zawodniczki, które jeszcze w zeszłym sezonie broniły barw zespołu z Piły. Mowa o Monice Naczk oraz Katarzynie Wysockiej. Jednak to nie koniec podobieństw, bowiem Wiesław Popik pod skrzydłami ma byłą zawodniczkę Pałacu, Martę Kuehn-Jarek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved