Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: 3 punkty dla Centrum Augustów

II liga M: 3 punkty dla Centrum Augustów

Podopieczni Wojciecha Iwanowicza nie zwalniają tempa i zdobywają kolejne cenne punkty. W 6. kolejce, po dobrym meczu, siatkarze UKS-u Centrum wygrali za 3 punkty z drużyną KS-u MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski i wskoczyli na pozycję wicelidera.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy po udanych kontrach objęli prowadzenie 3:1. Gospodarze byli lekko zestresowani, co przełożyło się na kilka własnych błędów w przyjęciu i ataku, co bardzo szybko wykorzystali zawodnicy z Międzyrzeca, odskakując na 4 punkty (8:4). W tym momencie trener Augustowa poprosił o czas. Po przerwie walka toczyła się punkt za punkt aż do stanu 12:8, kiedy na zagrywce pojawił się Cezary Stanisławajtys, dzięki jego potężnym zagrywkom i doskonałej grze w kontrze Wojciecha Iwanowicza i Mariusza Szlejtera doprowadzili do remisu po 12. Wydawać by się mogło, że augustowianie złapali wiatr w żagle. Niestety dla gospodarzy, po raz kolejny wkradły się błędy własne i rywale ponownie odskoczyli na 4 punkty (22:18). Po ataku Mariusza Szlejtera na zagrywkę wszedł Artur Karniłowicz. Potwierdziło się, że w tym sezonie jednym z najmocniejszych elementów siatkarzy Centrum jest potężna zagrywka. Właśnie dzięki takim serwisom Karniłowicza i bardzo dobrej grze blokiem, Centrum objęło prowadzenie 23:22, a dzięki kontrze Szlejtera UKS miał piłkę setową i ją wykorzystał, wygrywając pierwszą odsłonę 25:23.

Drugi seta ponownie lepiej rozpoczęli goście. Niewykorzystany atak i dwa błędy w przyjęciu gospodarzy i Huragan wygrywał 3:0. Po dobrych atakach Iwanowicza i Stanisławajtysa oraz dobrej grze w bloku Stankiewicza i Haraburdy siatkarze Centrum dogonili rywala na 8:8. Remis utrzymywał się do wyniku 12:12. Wtedy do walki zerwali się zawodnicy Międzyrzeca, uzyskując 4 punkty przewagi (16:12). O czas poprosił szkoleniowiec augustowian. Ostre słowa trenera na czasie podziałały motywująco na zawodników Centrum i po dobrych kontrach i pewnej grze Iwanowicza widniał wynik 18:17 dla Huraganu. Po dwóch błędach własnych przewagę ponownie uzyskali goście i utrzymali ją do końca seta, wygrywając 25:22.

Na koleją odsłonę miejscowi siatkarze wyszli lekko zdezorientowani, od początku tracąc 2-3 punkty do rywali. Przy stanie 10:7 dla Huraganu o czas poprosił Iwanowicz. Od tego momentu na parkiecie dominowała już tylko jedna drużyna – UKS Centrum. Po trudnych zagrywkach Stankiewicza oraz Stanisławajtysa i niemalże bezbłędnej grze w ataku Iwanowicza Centrum uzyskało kilkupunktową przewagę (16:12). Przeciwnicy próbowali odrobić straty, doprowadzając do wyniku 16:18, jednak punktowa „kiwka” Haraburdy i kolejne doskonałe zagrywki Karniłowicza, Stanisławajtysa i as Szlejtera sprawiły, że augustowianie pewnie wygrali trzecią partię 25:19 i objęli prowadzenie w meczu 2:1.

Dobra gra UKS-u przeniosła się na kolejnego seta. Od początku był to pokaz umiejętności miejscowych siatkarzy. Bardzo dobrze przyjmowali, dzięki czemu Haraburda mógł urozmaicać grę. Przy stanie 11:8 na zagrywkę wszedł Szlejter. Po mocnych, technicznych zagrywkach, doskonałej współpracy blok-obrona oraz niezawodnej grze Iwanowicza na prawym ataku oraz Stanisławajtysa na środku, Augustów objął prowadzenie 18:8. Była to wręcz idealna, popisowa gra. Przeciwnicy nie zdołali się już pozbierać, a siatkarze Centrum niesieni dopingiem kibiców utrzymali bardzo dobrą grę do końca seta, rozbijając rywala 25:14 i wygrywając cały mecz 3:1.

UKS Centrum Augustów – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1
(25:23, 22:25, 25:19, 25:14)

Centrum: Haraburda, Stankiewicz, Stanisławajtys, Iwanowicz, Karniłowicz, Szlejter, Bonisławski (libero) oraz Kasperowicz i Wywrot