Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Piąta wygrana SMS-u

II liga K: Piąta wygrana SMS-u

Miano niepokonanych na własnej hali utrzymały siatkarki SMS-u LO2 Opole. W sobotę, w szóstej kolejce II ligi pokonały Impel Gwardię Wrocław 3:1. Do tego, wobec przegranej Sokoła Katowice, SMS obronił fotel lidera.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, które wygrały pierwszego seta do 25. – Zaczęłyśmy nie po naszej myśli, nie było takiej mocy jak w poprzednich meczach – powiedziała atakująca SMS-u Maria Godlewska. Na szczęście jednak, między innymi dzięki dobrej grze Godlewskiej, która wzięła na siebie ciężar ataku w drugiej odsłonie, opolanki wróciły z dalekiej podróży, wygrywając do 19 i tym samym doprowadzając do remisu. Tak naprawdę z akcji na akcję opolanki prezentowały się coraz lepiej, a młode zawodniczki z Wrocławia traciły pomysł na grę. Efektem tego były kolejne wygrane sety, do 12 i 20. – Po pierwszym secie kolejne były efektem tego, że popełniłyśmy mniej błędów, grałyśmy spokojniej w przyjęciu i ataku. Na Impel to wystarczyło – oceniła po meczu Sabina Gierejkiewicz.

Swoje ważne punkty w tym spotkaniu dorzuciły Katarzyna Krawczyk, szczególnie w drugim i trzecim secie, Agata Wilk, która przez chwilę przejęła rolę atakującej, czy też blokiem Judyta Gawlak, Martyna Paczkowska i Anna Grzechnik. Po raz kolejny siatkarki z Opola zdziałały dużo skuteczną zagrywką. Teraz zawodniczki SMS-u czeka nieco dłuższa przerwa, kolejny mecz rozegrają bowiem 6 listopada. Wtedy zmierzą się na wyjeździe z przedostatnim zespołem ligi Aresem Nowa Sól. – Łatwych meczów w lidze nie będzie. Zespoły, które są na końcu tabeli, potrafią postawić trudne warunki. My musimy grać swoje i wtedy będziemy wygrywać – dodała Gierejkiewicz.

SMS LO II Opole – Impel Gwardia Wrocław 3:1
(25:27, 25:19, 25:12, 25:20)

SMS: Wilk, Krupa, Paczkowska, Grzechnik, Gierejkiewicz, Gawlak, Michalak (libero) oraz Krawczyk, Sikora, Godlewska, Moczko i Zich