Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tyszanie wciąż bez punktów

I liga M: Tyszanie wciąż bez punktów

5. kolejka I ligi mężczyzn ponownie okazała się być nieszczęśliwa dla drużyny TKS-u Tychy. Zespół we własnej hali podejmował UMKS Kęczanin Kęty. Przyjezdni potrzebowali zaledwie trzech setów, by pokonać rywala.

Spotkanie od nieudanej zagrywki rozpoczął przyjmujący gospodarzy Grzegorz Surma, jednak chwilę później świetnym atakiem ze środka popisał się Roch. Początek tej partii to niewątpliwie gra punkt za punkt aż do stanu 5:6, kiedy to inicjatywę na boisku przejęli goście. Punktowe ataki oraz szczelne bloki Zarankiewicza pozwoliły im uzyskać prowadzenie 16:11 na drugiej przerwie technicznej. W zespole Grzegorza Słabego skutek przyniosła podwójna zmiana, a punktowe akcje Lewińskiego pozwoliły dogonić rywala (19:19). W końcówce partii więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy Kęczanina, wygrywając seta do 22.

Drugą partię zdecydowanie rozpoczęli siatkarze z Kęt, którzy dzięki skutecznej grze Kantora i błędach przeciwników już na początku odskoczyli rywalom na cztery oczka. Tyszanie nie ugięli się jednak pod naporem przeciwnika, odrabiając pięć punktów z rzędu i całkowicie niwelując straty (11:11). Od tej pory zespoły toczyły wyrównaną walkę. W obu ekipach świetnie funkcjonowały zagrania przez środek, którymi raz po raz popisywali się zarówno Roch, jak i Mysera. Gra punkt za punkt trwała do końca drugiej partii, dając gospodarzom nadzieję na wygranie pierwszego seta w sezonie. Pomimo zaciętej walki, silniejsi okazali się przyjezdni i to oni mogli cieszyć się z wygranej do 25.

Trzeci set, jak się później okazało – ostatni, zdecydowanie należał do ekipy gości. Pomimo wyrównanego początku, przyjezdni szybko objęli prowadzenie, narzucając rywalom własny rytm (16:11). Dokonane zmiany i czas w drużynie gospodarzy nie pozwoliły na odrobienie strat. Tyszanie podjęli walkę dopiero przy stanie 16:23, jednakże pomimo odrobionych punktów nie udało im się pokonać rywali i przegrali tę partię do 22.

TKS Nascon Tychy – UMKS Kęczanin Kęty 0:3
(22:25, 25:27, 22:25)

TKS Tychy: Kozioł, Kiwior, Roch, Kupisz, Miller, Surma, Siewiorek (libero) oraz Lewiński, Nowosielski, Macek, Pić i Sobański
Kęczanin Kęty: Zarankiewicz, Macionczyk, Mysera, Pietraszko, Janiak, Kantor, Błasiak (libero) oraz Popik, Toczko, Biegun, Faron, Kubica i Gaweł