Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia Świdnik bez szans w starciu ze Stalą Nysa

I liga M: Avia Świdnik bez szans w starciu ze Stalą Nysa

W spotkaniu 5. kolejki I ligi mężczyzn pomiędzy Avią Świdnik a Stalą Nysa zdecydowaną dominację zaprezentowali goście, którzy rozprawili się z przeciwnikami 3:0. Tylko w ostatniej partii beniaminek był w stanie nawiązać walkę jak równy z równym.

Na pierwszą przerwę techniczną spotkania akademicy schodzili, prowadząc już 8:3, co w dalszej części seta pozwoliło im grać swobodnie. Świdniczanie nie okazali się na tyle groźnym rywalem, aby w tej odsłonie meczu chociaż raz zagrozić wypracowanej przewadze. Co prawda Stępień, Peszko i Gonciarz zapunktowali blokiem (5:9), skutecznie na środku atakował Michał Baranowski (14:18), jednak wynik cały czas przemawiał na korzyść podopiecznych trenera Wójcika. Konsekwentna gra w ofensywie Mateusza Piotrowskiego oraz dobra postawa Patryka Szczurka, który niejednokrotnie czyścił swoim skrzydłowym siatkę, miały znaczący udział w zwycięstwie gości w secie otwarcia (25:19).

Na początku drugiej partii Marcin Jarosz w miejsce Jakuba Peszki wprowadził Adriana Zalewskiego. Dzięki asowi serwisowemu Szczurka, atakom Piotrowskiego oraz Długosza goście ponownie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Kiedy Jarosław Stancelewski z Kamilem Długoszem zablokowali Pawłowskiego, na tablicy widniał wynik 8:3. Chwilę później Guz, Stępień i Gonciarz zatrzymali na siatce Długosza (8:5), a dwa punkty, w tym jeden bezpośrednio z zagrywki, zdobył Jakub Guz (9:7) i wydawało się, że Avia postawi przeciwnikom wyżej poprzeczkę. Jednak zdeterminowani akademicy nie dopuścili do tego. Bardzo dobrze spisywał się Piotrowski, swoje doświadczenie wykorzystywał Stancelewski – kiedy o czas poprosił Jarosz, goście prowadzili już 19:13. W końcówce z prawego skrzydła zapunktował jeszcze Maciej Kołodziejczyk (24:21), który zastąpił na ataku Wojciecha Pawłowskiego, jednak przeciwnicy nie pozwolili mu zaprezentować szerszej gamy możliwości w tej nietypowej dla niego roli, wygrywając drugą partię 25:21.

Po tak wyraźnie przegranych dwóch partiach morale w zespole ze Świdnika nie było zbyt wysokie, jednak lubelski beniaminek nie zamierzał się poddawać. W składzie pozostał Zalewski, Pawłowskiego zastąpił w ataku Jakub Peszko i w początkowej fazie to on zapewnił swojej drużynie pierwsze prowadzenie (2:1). Świdniczanie, dzięki dobrej postawie Guza oraz Peszki, prowadzili już 9:7. Po asie serwisowym Patryka Szczurka nysianie wyrównali do stanu po 11. Od tego momentu kibice zebrani w hali Szkoły Podstawowej nr 7 byli świadkami naprawdę zaciętego pojedynku. Na przebieg końcówki trzeciego seta niebanalny wpływ miał Kamil Długosz, który bardzo dobrze prezentował się na lewym skrzydle. Pierwszą piłkę meczową akademikom wypracował Mateusz Piotrowski (24:22), zaś dwie akcje później formalności dopełnił Długosz, zapewniając sobie tym samym nagrodę najlepszego zawodnika meczu.

ASPS Avia Świdnik – Stal AZS PWSZ Nysa 0:3
(19:25, 21:25, 23:25)

Avia: Guz, Baranowski, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Głód (libero) oraz Zalewski, Misztal, Kołodziejczyk i Szaniawski
Stal: Stancelewski, Szczurek, Nożewski, Piotrowski, Długosz, Bocianowski, Biniek (libero) oraz Rejno, Biernat, Kęsicki, Stancelewski, Piórkowski i Bułkowski