Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Sosnowiec bez szans w Rzeszowie

I liga K: SMS Sosnowiec bez szans w Rzeszowie

Siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca wciąż pozostają bez zwycięstwa. Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki w trzech setach uległy beniaminkowi I ligi kobiet, Developresowi Rzeszów, który awansował na 2. miejsce w tabeli.

Bardzo dobrze w rozgrywkach I ligi kobiet spisuje się ekipa Marcina Wojtowicza. Debiutujący w rozgrywkach Developres z ośmioma punktami na koncie zajmuje wysokie, drugie miejsce w tabeli zaplecza ekstraklasy, przegrywając gorszym stosunkiem małych punktów z prowadzącym AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W minioną sobotę rzeszowianki na własnym parkiecie podejmowały zespół sosnowieckiego SMS-u PZPS I. Już w pierwszych akacjach meczu miejscowe szybko przejęły inicjatywę, odjeżdżając rywalkom najpierw na kilka, a następnie na kilkanaście punktów. Premierowa odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem ekipy z Podkarpacia 25:7. Developres wyraźnie przeważał w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Warty podkreślenia jest fakt, że w premierowej odsłonie meczu gospodynie miały 100% skuteczności w ataku.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Młode siatkarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie potrafiły znaleźć argumentów na rozkręcające się z akcji na akcję rzeszowianki. Miejscowe ponownie zdominowały wydarzenia na boisku, wygrywając do 17 i 16. Dzięki wygranej zespół Marcina Wojtowicza zrównał się punktami z AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św., który wywiózł z Torunia dwa punkty. Siatkarki z Podkarpacia ustępują liderowi I ligi kobiet gorszym stosunkiem małych punktów. Teraz w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy będzie dwutygodniowa przerwa. 8 listopada Developres w Łomiankach zmierzy się ze Spartą Warszawa, z kolei SMS PZPS I Sosnowiec we własnej hali podejmować będzie Wisłę Kraków.

Developres Rzeszów – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:9, 25:17, 25:16)