Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Gładkie zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

PlusLiga: Gładkie zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podejmowali w 3. kolejce PlusLigi beniaminka rozgrywek - BBTS Bielsko-Biała. Podopieczni Sebastiana Świderskiego nie byli zbyt gościnni i pokonali swoich przeciwników, nie oddając im nawet jednego seta.

Spotkanie z wysokiego „C” rozpoczęli gospodarze, efektywnie zagrania na skrzydłach wykańczał Dick Kooy, po drugiej stronie siatki mylił się Gonzalez i dość szybko na tablicy wyników widniał stan 3:0, przemawiający na korzyść miejscowych. Skuteczne zagranie kędzierzynian przeplatały popełniane seriami niewymuszone błędy własne. Do etapu pierwszej przerwy technicznej jedyne oczka zdobywane przez gości były efektem błędów popełnianych przez podopiecznych Sebastiana Świderskiego (8:3). Po przerwie uaktywnił się środek BBTS-u, błędów nie ustrzegli się natomiast siatkarze wicemistrza kraju, błędy Boćka w ataku, zepsuta zagrywka Ruciaka i blok na przyjmującym ZAKSY nieco poprawiły sytuację przyjezdnych (8:5). Przy rywalizacji punkt za punkt najjaśniejszą postacią w zespole prowadzonym przez Janusza Bułkowskiego był Michał Błoński. To właśnie kolejne skuteczne zagrania przyjmującego ekipy z Bielska-Białej zniwelował dystans punkowy (11:10). Kolejny zryw Grzegorza Boćka po raz kolejny pomógł gospodarzom odskoczyć rywalom na kilka oczek (14:11). Swoją cegiełkę dodał także punktujący na środku siatki Marcin Możdżonek. Decydująca faza seta to fala błędów bielszczan, partię efektywnym zagraniem zakończył Marcin Możdżonek (25:20).

Niemal bliźniaczy przebieg miała odsłona kolejna, partia rozpoczęła się bowiem od znacznego prowadzenia podopiecznych Sebastiana Świderskiego (8:4). Skuteczne bloki Wiśniewskiego oraz błędy Buniaka i Błońskiego nieznacznie zniwelowały dystans punktowy (13:8). Przy skutecznej zagrywce Michała Ruciaka oraz problemach w przyjęciu duetu Bućko/Swaczyna podopieczni Sebastiana Świderskiego odzyskali kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Po kędzierzyńskiej stronie siatki pewnym punktem swojego zespołu byli Michał Ruciak i Grzegorz Bociek. Kiedy prowadzenie gospodarzy wzrosło do dziewięciu oczek, niemal pewne było, że dominacja kędzierzynian utrzyma się do końca tej części meczu. Po bielskiej stronie siatki cieniem na grze przyjezdnych kładły się niewymuszone błędy własne. Pojedyncze punktowe ataki Gonzaleza i Kokocińskiego nie odmieniły już sytuacji w tej części meczu, bielszczanie nie mieli sportowych argumentów pozwalających podtrzymać szanse na przedłużenie losów rywalizacji. Kropkę nad „i”, efektywnym atakiem na skrzydle, postawił Dominik Witczak. Partię zakończył błąd Kwasowskiego w polu serwisowym, potwierdzając swoją dominację w tym secie, kędzierzynianie wygrali 25:17.

Efektywny blok Kalembki otworzył odsłonę trzecią, i jak się później okazało – ostatnią. Nie był to jednak początek budowania przewagi bielszczan, kolejne zagrania należały do duetu Witczak/Kooy. Skuteczne zagrania kędzierzynian pozwoliły miejscowym odzyskać kontrolę nad sytuacją. Podobnie jak w setach wcześniejszych, także tym razem dystans punktowy dzielący obie ekipy na pierwszej przerwie technicznej przemawiał na korzyść podopiecznych Sebastiana Świderskiego (8:3). Nawet pojedyncze błędy własne po kędzierzyńskiej stronie siatki nie pomogły podopiecznym trenera Bułkowskiego wypracować jakiejkolwiek przewagi. Na siatce dzielił i rządził Dominik Witczak, atakujący wicemistrzów Polski do oczek zdobywanych po efektywnych atakach dodał kolejne punkty po skutecznych blokach (18:9). Wraz z rozwojem sytuacji na boisku skuteczność gości słabła, sytuację próbował ratować Gonzalez, jednak nieskutecznie (20:11). Przy tak znacznym prowadzeniu siatkarzy ZAKSY przyjezdni byli bez szans, a zakończenie spotkania przy wyniku 3:0 było już tylko formalnością. Mecz zakończył, będący najjaśniejszą postacią swojego zespołu, Dominik Witczak. Kędzierzynianie wygrali 25:15, potwierdzając tym samym dystans dzielący wicemistrza i beniaminka siatkarskiej ekstraklasy.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(25:20, 25:17, 25:15)

ZAKSA: Zagumny, Ruciak (7 pkt.), Kooy (10), Wiśniewski (2), Możdżonek (10), Bociek (7), Gacek (libero) oraz Witczak (11), Lewis, Pilarz (2) i Ferens (2)
BBTS: Fijałek (1 pkt.), Błoński (9), Bućko (5), Buniak, Kokociński (3), Gonzalez (9), Swaczyna (libero) oraz Stojković (1), Kwasowski (1), Kalembka (6) i Akimenka (1)