Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Która z ekip przełamie się w Dąbrowie?

ORLEN Liga: Która z ekip przełamie się w Dąbrowie?

fot. archiwum

Dąbrowianki w najbliższej kolejce ORLEN Ligi staną naprzeciw ekipy z Muszyny. Po dobrej inauguracji w rozgrywkach europejskich obie ekipy przegrały w ubiegłej kolejce z ligowymi potentatami. Przyszedł czas na istotne zwycięstwo i przełamanie złej passy ligowej.

O formie zespołu z Dąbrowy Górniczej do tej pory możemy powiedzieć niewiele, bowiem dyspozycja aktualnych wicemistrzyń Polski w tym sezonie mocno faluje. Głośnym echem odbiła się ich porażka ligowa przeciwko ekipie Chemika Police, kolejnemu pretendentowi do ligowych zaszczytów. Sam wynik 0:3 chluby nie przynosi, ale styl gry dąbrowianek zdecydowanie nie odzwierciedlał ich sportowego poziomu. Częściowej rehabilitacji dąbrowianki dokonały w pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń, gdzie pokonały rumuńską ekipę Stinity Bacau i mimo kurtuazyjnej wypowiedzi trenera Kawki na temat poziomu rywala nie musiały zaangażować wiele sił w odniesienie zwycięstwa. Dąbrowska machina nie funkcjonuje jeszcze w należyty sposób i wiele zastrzeżeń kierowanych jest przede wszystkim do duetu rozgrywających, które prowadzą grę w sposób niedokładny. Co prawda pierwsza reżyserka gry Anna Kaczmar deklaruje, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra, niemniej jednak działacze najwyraźniej stracili swoją cierpliwość i zdecydowali się na zakontraktowanie tureckiej rozgrywającej Özge Kirdar. Nie wystąpi ona jeszcze w spotkaniu z Muszyną, ale powinna być gotowa na kolejne spotkanie ligowe.

Muszynianka do tej pory swoją drogą raczej nie rzuca się w oczy. Przed sezonem drużyna świadoma swoich ubytków kadrowych nie deklarowała walki o europejskie laury, ale w ligowej stawce nadal prezentuje się solidnie. Wprawdzie porażka z zespołem mistrzyń Polski z Sopotu wstydu nie przynosi, ale na pewno pokazuje, że siła ekipy znad Popradu zdecydowanie osłabła. Atutem muszynianek jest z pewnością stabilne przyjęcie, bowiem para Jagieło – Maj gwarantuje ten element na wysokim poziomie. Chwilowe wahania Karoliny Różyckiej w przyjęciu są kompensowane w ataku. Oba zespoły nadal muszą szukać lepszego porozumienia z rozgrywającymi, chociaż Magdalena Mazurek z Muszyny ma na swoim koncie więcej spotkań o wysoką stawkę niż Anna Kaczmar. Sporym atutem dąbrowianek z kolei jest solidna atakująca Katarzyna Zaroślińska, która przy dobrym przyjęciu kończy wiele piłek i jest zdecydowaną liderką w ataku. W konfrontacji z solidnym muszyńskim blokiem składającym się z Sylwii Wojcieskiej i Ivany Pchlotovej to zadanie może być znacznie trudniejsze.

Spotkanie pomiędzy Tauronem KS Dąbrowa a zespołem z Muszyny jest ciekawe z innego względu. Po obu stronach siatki staną bowiem rywalki, które w poprzednim sezonie były jeszcze koleżankami z jednego zespołu. Na przenosiny do Dąbrowy Górniczej zdecydowała się Eleonora Dziękiewicz, ale ten sezon nie pokazał jeszcze jej pełni umiejętności. Wspomniana Anna Kaczmar w ostatniej chwili zaakceptowała kontrakt w zespole wicemistrzyń Polski, gdzie zastąpiła Martę Wójcik. W przeciwną stronę udała się Czeszka Ivana Pchlotova, która po dłuższej nieobecności spowodowanej kontuzją nie otrzymała szansy na pozostanie w Dąbrowie Górniczej i może pałać chęcią udowodnienia w sposób sportowy niesłuszności tej decyzji. Wydaje się, że składy na papierze są wyrównane – wprawdzie w zespole z Muszyny brakuje utytułowanych zawodniczek zagranicznych pokroju Sassy, ale to nie nazwiska grają. Jeśli jednak Brazylijka zagra tak, jak w ostatnim spotkaniu przeciwko ekipie z Rumunii, to szanse na korzystny rezultat odniesiony w tym spotkaniu znacznie wzrosną. Dąbrowianki, chcąc walczyć o czołówkę tabeli, takie spotkania powinny wygrywać. Czy tak będzie? Przekonamy się w niedzielne popołudnie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved