Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Chemik Police nadal bez straty seta

ORLEN Liga: Chemik Police nadal bez straty seta

Siatkarki Chemika Police idą jak burza w rozgrywkach ORLEN Ligi. W 4. kolejce rozgrywek podejmowały zespół Beef Master Budowlani Łódź. Siatkarki z centralnej Polski nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym pojedynku i trzy punkty zostały w Policach.

Spotkanie od ataku z krótkiej rozpoczęła Katarzyna Mróz, a następnie asem serwisowym popisała się Anna Grejman i było 2:0. Po chwili młoda zawodniczka Chemika zepsuła zagrywkę i na konto przyjezdnych powędrował pierwszy punkt. Budowlane doprowadziły do remisu przy stanie 4:4, kiedy to zatrzymana została Małgorzata Glinka-Mogentale, ale po ataku Katarzyny Gajgał-Anioł i nieporozumieniu w szeregach łodzianek było już 7:4. Taka też różnica punktowa była na przerwie technicznej, po ataku z 6. strefy Glinki-Mogentale. Po powrocie na parkiet ataku nie skończyła Olga Trach, a w kontrze zaprezentowała się Glinka-Mogentale. Pomyliła się także Tabitha Love i było 10:5 dla Chemika. Przy stanie 12:6, kiedy to po długiej akcji blok obiła Ana Bjelica, o czas poprosił Adam Grabowski. Policzanki kontrolowały boiskowe poczynania, nie pozwalały rywalkom na odrobienie strat, grały skutecznie niemal w każdym elemencie, Lucie Muhlsteinova mogła grać wszystkimi strefami, dużo piłek otrzymywały środkowe, zwłaszcza dobrze spisująca się Katarzyna Mróz. Na przerwie technicznej numer dwa, po ataku z przechodzącej piłki Małgorzaty Glinki-Mogentale, policzanki prowadziły 16:9. Po niej jednak łodzianki ruszyły do odrabiania strat i przy stanie 16:12, po bloku na Bjelicy i ataku Natalii Nuszel, o czas poprosił Mariusz Wiktorowicz. Po nim zagrywkę zepsuła Dorota Ściurka. W grze gospodyń coś się zacięło, pojawiła się dekoncentracja i przy zagrywce Aleksandry Sikorskiej zrobiło się już tylko 17:14. Gra toczyła się niemal punkt za punkt, ale cały czas utrzymywała się niewielka przewaga gospodyń. W pewnym momencie łodzianki, po asie serwisowym Nuszel, zbliżyły się na 17:19. Kiedy jednak piłkę przechodzącą po dobrej zagrywce Muhlsteinovej skończyła Katarzyna Mróz, było 21:17 i o drugi czas poprosił Adam Grabowski, po nim atakowała Anna Grejman, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. As serwisowy ostatnio wspomnianej zawodniczki dał policzankom piłki setowe (24:19). Partię atakiem skończyła Ana Bjelica.

Od udanego ataku Natalii Nuszel rozpoczął się set drugi, a następnie zadziałał łódzki blok i było 2:0. Pierwszy punkt dla Chemika Police mocnym atakiem zdobyła Małgorzata Glinka-Mogentale i po chwili blokiem popisały się Gajgał-Anioł i Bjelica, a Nuszel uderzyła w aut i było już 3:2 dla Chemika. Po dobrej zagrywce Bjelicy policzanki miały już dwa punkty przewagi, a po znakomitym bloku Katarzyny Mróz było już 8:5. Po przerwie technicznej Gajgał-Anioł zepsuła zagrywkę. Lucie Muhlsteinova dalej nie oszczędzała swoich środkowych, obie w całym meczu dostały po 12 piłek. Spore kłopoty Chemikowi sprawiła zagrywka Olgi Trach i po kontrataku Natalii Nuszel był remis 9:9, ale kolejne bloki Chemika sprawiły, że przewaga została szybko odbudowana (12:9). O czas poprosił Adam Grabowski. Po bloku Aleksandry Sikorskiej było jednak już tylko 12:11, a kiedy zatrzymana została Glinka-Mogentale, tablica pokazała remis 13:13 i o przerwę poprosił Mariusz Wiktorowicz. Łodzianki wciąż dzielnie walczyły w tym secie z wyżej notowanym rywalem, który – nie da się ukryć – pomógł im w tym momencie własnym błędami i podopieczne trenera Grabowskiego prowadziły 16:14. Sprawy w swoje ręce wzięła jednak Gajgał-Anioł i to po atakach tej zawodniczki policzanki prowadziły 17:16. Przy stanie 19:18 dla Chemika, po ataku Grejman,  o drugi czas poprosił Adam Grabowski, co poskutkowało, bowiem tuż po przerwie był remis. Kiedy skutecznie atakowała Małgorzata Glinka-Mogentale, a błąd popełniły rywalki, policzanki prowadziły już 22:19. Działał także policki blok, a dodatkowo znakomicie zagrywała Grejman (23:19). Błąd zagrywki Magdaleny Śliwy dał Chemikowi piłki setowe. Serwis zepsuła Mróz, ale błąd ataku Doroty Ściurki dał policzankom wygraną w tym secie.

W trzecim secie Muhlsteinovą zmieniła Maja Ognjenović, a w ekipie z Łodzi za rozegranie odpowiadała Ewa Cabajewska. Po ataku Any Bjelicy na tablicy był remis 1:1. Dobrze dysponowana w polu zagrywki była Anna Grejman, sprawiało to problemy rywalkom i po ataku w aut Natalii Nuszel było już 3:1 dla policzanek. Chemikowi trudno było skończyć atak, a po akcji Anity Kwiatkowskiej i asie Aleksandry Sikorskiej przyjezdne prowadziły 5:4. Na pierwszej przerwie technicznej, po udanym bloku, to policzanki prowadziły 8:7. Po powrocie na parkiet błąd podwójnego odbicia popełniły podopieczne Adama Grabowskiego (9:7), a po ataku Any Bjelicy było już 11:8. Rywalki jednak się nie poddawały i po bloku Martyny Grajber przegrywały już tylko 10:11. Udany blok policzanek pozwolił im odbudować przewagę (13:10), a kiedy blok zadziałał już po raz kolejny, było już 15:11. Błędy policzanek spowodowały, że łodzianki po raz kolejny się do nich zbliżyły (14:15). Po drugiej przerwie technicznej błędy popełniały jednak rywalki, a dodatkowo nie do zatrzymania była Ana Bjelica i było 18:14, a po atakach Anny Grejman i Katarzyny Gajgał-Anioł już 21:15. Łodzianki z piłki na piłkę wydawały się tracić wiarę w sukces (22:15). Mocny, ładny atak Anny Grejman dał policzankom piłki meczowe (24:17). Po chwili, po błędzie łodzianek sędzia odgwizdał koniec meczu.

MVP: Katarzyna Mróz

KPS Chemik Police – Beef Master Budowlani Łódź 3:0
(25:19, 25:21, 25:18)

Chemik: Gajgał-Anioł (9 pkt.), Grejman (9), Glinka-Mogentale (8), Bjelica (10), Muhlsteinova (1), Mróz (16), Krzos (libero) oraz Sobolska, Kowalińska (1), Raczyńska i Ognjenović (1)
Budowlani: Śliwa, Love, Kwiatkowska (10 pkt.), Nuszel (7), Trach (7), Sikorska (7), Durajczyk (libero) oraz Ściurka (9), Cabajewska (1), Grajber (2) i Cabrera (2)