Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: Zwycięstwa są budujące

Krzysztof Gierczyński: Zwycięstwa są budujące

Zespół Jastrzębskiego Węgla okazał się mało gościnny dla siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, wygrywając 3:1 w spotkaniu 3. kolejki PlusLigi. - Każde zwycięstwo jest na wagę złota - powiedział po meczu przyjmujący „pomarańczowych" Krzysztof Gierczyński.

Z przebiegu spotkania zadowoleni byli nie tylko kibice obecni w hali, ale także sami siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy rozegrali bardzo dobry mecz. – Zwycięstwa są budujące, szczególnie dla drużyny, która ciężko pracuje, a każde zwycięstwo jest na wagę złota, zwłaszcza z tak klasową drużyną jak Asseco Resovia. Dzięki wygranej dopisaliśmy trzy punkty do naszej ligowej tabeli – podsumował spotkanie Krzysztof Gierczyński.

Powrót na boisko po dziesięciominutowej przerwie i początek trzeciej partii nie zapowiadał się najlepiej do gospodarzy, którzy pozwolili wygrać podopiecznym Andrzeja Kowala tylko jednego seta. – Po przerwie zaczęliśmy trzeciego seta od straty trzech punktów, których potem zabrakło nam w końcówce. Gdybyśmy od razu dobrze rozpoczęli tę partię, bez strat punktowych, mecz mógłby się zakończyć wynikiem 3:0. Cieszymy się jednak bardzo z wybranej 3:1, która również daję nam pełną pulę punktów po tej kolejce – dodał przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Wygrana Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią przed własną publicznością z pewnością wymazuje z pamięci wielu kibiców porażkę w pierwszej kolejce PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn, który bardzo dobrze radzi sobie na siatkarskich parkietach. Po wygranej w Jastrzębiu-Zdroju akademicy pewnie pokonali zeszłorocznych wicemistrzów, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. – Straciliśmy z AZS-em punkty u siebie, a po dzisiejszej wygranej chociaż jeden z tych punktów odpracowaliśmy, wygrywając z mistrzem Polski. Olsztynianie prezentują na początku sezonu bardzo dobrą i równą siatkówkę, a nasza przegrana z nimi nie była wypadkiem przy pracy, tylko wynikała z ich świetnej postawy na boisku – odniósł się do meczu z AZS-em Olsztyn Gierczyński.