Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty zostały w Lubinie

I liga M: Trzy punkty zostały w Lubinie

Siatkarze Cuprum Mundo Lubin nie najlepiej rozpoczęli pojedynek ze Ślepskiem Suwałki. Przebudzili się dopiero w połowie drugiego seta, ale od tego momentu nie pozwolili rywalom dojść do głosu, a wygrana 3:1 sprawiła, że wrócili do czołówki tabeli.

Początek spotkania był wyrównany. Wprawdzie pierwsze akcje należały do gospodarzy, ale wynik szybko zaczął oscylować wokół remisu. Walka cios za cios trwała do stanu 9:9. Od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni trenera Poskrobko. Udanie w ataku oraz w zagrywce prezentował się Kamil Skrzypkowski, swoje trzy grosze do wyniku dorzucił także Wojciech Winnik, a dzięki temu dystans punktowy dzielący obie drużyny powiększył się w mgnieniu oka (16:10). Miedziowi próbowali jeszcze odrabiać straty, ale popełniali zbyt dużą ilość błędów, aby myśleć o pozytywnym wyniku w premierowej odsłonie. Co prawda po zbiciu ze środka Łukasza Kadziewicza tracili do przeciwników tylko dwa oczka, lecz końcówka należała do przyjezdnych, którzy ostatecznie triumfowali 25:21, a kropkę nad i postawił Skrzypkowski.

W drugim secie suwalczanie postanowili pójść za ciosem. Dobrze spisywali się w zagrywce. Z kolei zawodnicy trenera Szabelskiego niepewnie prezentowali się w przyjęciu, popełniali sporo błędów na siatce, co było przysłowiową wodą na młyn dla gości, którzy już na pierwszej przerwie technicznej wygrywali czterema punktami. Lubinianie do pracy wzięli się dopiero, gdy przegrywali 4:10. Dzięki dobrej grze w bloku błyskawicznie udało im się zniwelować część strat, a punktowe zagrywki Łukasza Łapszyńskiego spowodowały, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (11:11). W następnych minutach walka toczyła się cios za cios. Dopiero dwie pomyłki skrzydłowych Cuprum pozwoliły ponownie Ślepskowi uzyskać niewielką przewagę. W decydujących momentach obaj rozgrywający większość piłek kierowali do swoich atakujących. Skuteczniejszy okazał się Szymon Romać, który kończył sporo ataków, a Winnik został zablokowany w końcówce, przez co gospodarze wygrali tę część meczu 25:23.

Widać było, że zwycięstwo wyraźnie podbudowało miedziowych, którzy już w pierwszych akcjach kolejnej odsłony odskoczyli od rywali na kilka punktów. W kolejnych akcjach niemal nie do zatrzymania był Maciej Kordysz, przez co podopieczni trenera Szabelskiego odskakiwali przeciwnikom coraz bardziej (12:7). Piotr Poskrobko niekorzystny wynik próbował ratować zmianą na rozegraniu, ale nie przyniosła ona zamierzonych efektów. Drużyna z Podlasia wyraźnie nie miała pomysłu na zbliżenie się do lubinian w tej części meczu. Pojedyncze udane akcje suwalskich skrzydłowych to było zbyt mało, aby odwrócić losy tej partii. W końcówce ponownie przypomniał o sobie Kordysz, a Cuprum pewnie zwyciężyło 25:17.

Początek czwartej odsłony był wyrównany, ale błąd Skrzypkowskiego i kolejne udane zagrania Kordysza wyprowadziły lubinian na wynik 7:3. Goście nie potrafili znaleźć skutecznej recepty, aby przeciwstawić się rywalom. Z każdą kolejną akcją ich wiara w sukces stawała się coraz mniejsza, a pomyłki w polu serwisowym nie pozwalały im zniwelować chociażby części strat. Kolejne błędy Ślepska zupełnie podcięły mu skrzydła, a dzięki temu gracze Cuprum byli coraz bliżej zgarnięcia kompletu punktów (18:9). W końcówce kilka oczek dla gości zdobył Krzysztof Modzelewski, ale przewaga lubinian była na tyle duża, że nie mieli oni problemów z „dowiezieniem” jej do końca spotkania. Ostatecznie czwarta część meczu padła ich łupem 25:20.

Cuprum Mundo Lubin – Ślepsk Suwałki 3:1
(21:25, 25:23, 25:17, 25:20)

Cuprum: Gorzkiewicz, Romać, Łapszyński, Siezieniewski, Kadziewicz, Michalski, Kryś (libero) oraz Antosik, Kasper i Kordysz
Ślepsk: Makowski, Winnik, Kałasz, Rudzewicz, Skorij, Skrzypkowski, Andrzejewski (libero) oraz Bell, Schamlewski, Modzelewski i Pachliński