Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty ponownie zwycięskie, Dominika Golec kończy karierę

I liga K: Karpaty ponownie zwycięskie, Dominika Golec kończy karierę

Niepokonane w rozgrywkach I ligi kobiet pozostają siatkarki Dominika Stanisławczyka. Beniaminek wygrał czwarty mecz na zapleczu ekstraklasy, mimo że w Murowanej Goślinie przegrywał 0:2. W barwach Piecobiogazu karierę zakończyła Dominika Golec.

Początek meczu zdecydowanie należał do goślinianek, które zarówno w pierwszej, jak i drugiej partii szybko przejęły inicjatywę na boisku. Podopieczne Piotra Sobolewskiego zaryzykowały w polu serwisowym, co przyniosło pożądane efekty. Przyjezdne nie potrafiły poradzić sobie z przyjęciem i po dwóch gładko wygranych setach goślinianki prowadziły w meczu 2:0. – Dwa pierwsze sety były fatalne w naszym wykonaniu. Byłem przekonany, że po 45 minutach będziemy już w autokarze zmierzającym do domu – powiedział szkoleniowiec beniaminka z Krosna, Dominik Stanisławczyk. – Nie mogliśmy dobrze przyjąć piłki, do tego popełnialiśmy fatalne błędy w polu i na zagrywce – dodał trener Karpat.

Także trzecia odsłona meczu toczyła się pod dyktando miejscowych, które pewnie zmierzały po trzy punkty. Przy stanie 19:15 gra goślinianek nagle się zacięła, a siatkarki z Podkarpacia wyczuły szansę, zwyciężając na przewagi 25:23. Kto, prowadząc 2:0, nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa 2:4. Ta stara siatkarska prawda potwierdziła się po raz kolejny w Murowanej Goślinie. Krośnianki uskrzydlone szczęśliwym finiszem zagrały w czwartej partii odważniej i przede wszystkim skuteczniej, doprowadzając do tie-breaka. W „secie prawdy” walka toczyła się od pierwszej do ostatniej akcji. O dwa oczka lepsze okazały się przyjezdne, dla których wygrana z Piecobiogazem była czwartym zwycięstwem w tym sezonie. – W drugiej części meczu o niebo lepiej zagrał cały nasz zespół. Zaczęła funkcjonować zagrywka, nie popełnialiśmy już tylu błędów, lepiej też przyjmowaliśmy – relacjonował uśmiechnięty Dominik Stanisławczyk. – Dziewczyny w porę się odbudowały, pokazując, że są zespołem z charakterem – dodał trener Karpat.

Spotkanie z krośnieńskim beniaminkiem było ostatnim dla Dominiki Golec. Doświadczona środkowa właśnie w Murowanej Goślinie rozpoczęła przygodę z siatkówką, a jej pierwszym trenerem była Ewa Miciul. Golec podkreśliła podczas uroczystości pożegnalnej, że cieszy się, że siatkarską karierę może zakończyć w domu. Przypomnijmy, że zawodniczka ma na koncie trzy medale na uniwersjadzie oraz występy w zespołach ekstraklasy z Poznania, Łodzi, Mielca i przez krótki czas Muszyny.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 2:3
(25:17, 25:16, 23:25, 20:25, 13:15)