Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek z Sulechowa niepokonany na własnym parkiecie

I liga K: Beniaminek z Sulechowa niepokonany na własnym parkiecie

Beniaminek z Sulechowa wciąż pozostaje niepokonany na własnym parkiecie. W sobotnie popołudnie z debiutantem I ligi kobiet zmierzył się MUKS Sparta Warszawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy już w trzech setach.

Spartanki dobrze rozpoczęły mecz 4. kolejki spotkań w Sulechowie. Podopieczne Jacka Pasińskiego szybko przejęły inicjatywę, wychodząc na 3:1, ale gdy w polu serwisowym pojawiła się Ewa Kwiatkowska, Zawisza najpierw zniwelował straty, a następnie odskoczył na 8:3. Z zagrywkami środkowej sulechowianek kompletnie nie radziły sobie siatkarki z Warszawy. Trener Pasiński próbował mobilizować swoje podopieczne, ale przewaga miejscowych wciąż rosła. Kwiatkowska w końcu pomyliła się na linii dziewiątego metra (10:4) i spartanki mogły odetchnąć z ulgą. Ekipa Marka Mierzwińskiego nieco uśpiona wysokim prowadzeniem zaczęła popełniać błędy, co błyskawicznie przełożyło się na wynik. Po drugiej stronie siatki ciężar gry wcięła na siebie Sachmacińska i przy stanie 9:13 o czas na żądanie poprosił szkoleniowiec Zawiszy. Rozmowa z trenerem pozytywnie podziałała na gospodynie, które po chwili prowadziły 20:11. Jacek Pasiński próbował rotować składem, jednak do końca partii wynik nie uległ zmianie. Miejscowe pewnie wygrały premierową odsłonę meczu 25:15.

Emocji nie brakowało w drugiej partii, którą lepiej rozpoczął zespół trenera Mierzwińskiego. Sulechowianki błyskawicznie zyskały dwupunktową zaliczkę, ale gdy przypomniała o sobie Sachmacińska, na tablicy wyników był remis 3:3. Od tego momentu gra się wyrównała, a prowadzenie przechodziło raz na jedną, raz na drugą stronę. Przy stanie 11:9 gospodynie prowadziły dwoma oczkami i choć rywalki wykorzystały ich błędy własne, przy wyniku 12:11 w polu serwisowym pojawiła się Kwiatkowska…, schodząc z boiska przy stanie 19:12, po udanej akcji Sachmacińskiej. W końcówce seta siedmiopunktowa zaliczka została jeszcze powiększona i po niespełna 40 minutach gry Zawisza prowadził w meczu 2:0.

Po zmianie stron Jacek Pasiński przemeblował skład, a gdy na środku zapunktowała młoda Klaudia Alagierska, spartanki prowadziły 2:0. Kwiatkowska i spółka opanowały nerwy i po chwili to one wyszły na 4:2. Przyjezdne nie dawały za wygraną, próbując pozostać w meczu. Akcje Sachmacińskiej, na której opierał się atak Sparty, przynosiły efekt do stanu 11:13. Wówczas podopieczne Marka Mierzwińskiego zaczęły „odjeżdżać” przeciwniczkom, wygrywając gładko 25:18.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – MUKS Sparta Warszawa 3:0
(25:15, 25:15, 25:18)

Sparta: Polak, Bociek, Bryda, Sachmacińska, Alagierska, Wysocka, Kucińska (libero) oraz Bulbak (libero), Tomczyk, Nowak, Szafraniak i Duda
Zawisza: Kwiatkowska, Walczak, Wawrzyniak, Fedorów, Kocemba, Skiba, Rzepnikowska (libero) oraz Bury, Wodrowska i Witkowska