Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Xiamen Grand Slam: Polki za burtą

Xiamen Grand Slam: Polki za burtą

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek po zwycięstwie z austriacką parą awansowały do I rundy turnieju Grand Slam w chińskim Xiamen. Polskie zawodniczki w fazie pucharowej okazały się jednak gorsze od rosyjskiego duetu i żegnają się z turniejem.

W ostatnim pojedynku w grupie E Polki nie miały żadnych problemów, by uporać się z austriacką parą Hansel/Zass. Pojedynek trwał zaledwie 30 minut, a przewaga biało-czerwonych ani przez moment nie podlegała dyskusji. W rezultacie Brzostek/Kołosińska wygrały do 8 i 15. Wygrana oznaczała, że polskie siatkarki awansowały do I rundy turnieju.

W niej Polki zmierzyły się z rozstawionym z numerem 15 w chińskich zawodach rosyjskim duetem – Ukołowa/Prokopiewa. Zawodniczki z naszego kraju w pierwszej partii uległy dosyć gładko – 15:21. Drugi set był już zdecydowanie bardziej zacięty. Wszystko rozstrzygnęło się w emocjonującej końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowały rywalki i to one, wygrywając 24:22, awansowały do kolejnej rundy, sprawiając, że Kinga Kołosińka i Monika Brzostek pożegnały się z turniejem.

Brzostek/Kołosińska POL [21] – Hansel/Zass AUT [28] 2:0
(21:8, 21:15)

Ukołowa/Prokopiewa RUS [15] – Brzostek/Kołosińska POL [21] 2:0
(21:15, 24:22)