Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Bitwa o puchar rozpoczęta

Puchar CEV: Bitwa o puchar rozpoczęta

32 zespoły rozpoczęły rywalizację w 1/16 finału Pucharu CEV kobiet. Z polskich drużyn w dobrych nastrojach do kraju wróciły zawodniczki z Muszyny, które w przeciwieństwie do Aluprofu Bielsko-Biała wygrały swoje spotkanie.

Siatkarki Polskiego Cukru Fakro Muszyna zgodnie z oczekiwaniami pokonały izraelski klub Haifa Volleyball w stosuku 3:1. Podopieczne Bogdana Serwińskiego bardzo nerwowo rozpoczęły spotkanie, ale z upływem czasu zdołały zdominować izraelski zespół i pewnie wygrały dwie pierwsze partie. W trzecim secie niespodziewanie uległy swoim rywalkom, by w kolejnym rozbić gospodynie 25:9. Polski zespół pomimo wygranej nie zagrał najlepszego spotkania, a przegrany set nie przynosi chluby ubiegłorocznym triumfatorkom Pucharu CEV. Niespodziewanie gładką porażkę zanotował inny polski zespół, Aluprof Bielsko-Biała. Drużyna Mirosława Zawieracza powalczyła z Francuzkami tylko w dwóch pierwszych partiach, w trzeciej przegrała wyraźnie, 25:11. Ta porażka znacznie oddaliła bielszczanki od awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

W tureckim pojedynku lepsze okazały się zawodniczki Fenerbahce Stambuł, które bez straty seta uporały się z Bursą BBSK. Tylko w pierwszej partii gospodynie były w stanie nawiązać walkę z wyżej notowanymi rywalkami, w kolejnych zdecydowanie lepszy był zespół ze Stambułu. Równie gładkie zwycięstwo odniosły zespoły Urałoczki Jekaterynburg i Lokomotivu Baku, które w nieco ponad godzinę rozprawiły się ze swoimi rywalkami. Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie rozgrywane w Belgradzie, gdzie miejscowy Partizan podejmował Azerrail Baku. Zawodniczki z Serbii prowadziły w meczu już 2:0, ale nie potrafiły postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Azerki szybko wykorzystały chwilową dekoncentrację gospodyń i doprowadziły do piątego seta, w którym po niezwykle emocjonującej końcówce musiały uznać wyższość Partizanu, przegrywając 14:16. Podobny przebieg miało spotkanie pomiędzy ekipami AEK Ateny i Post Schwechat. Zespół z Grecji uporał się z Niemkami dopiero w pięciu setach, pomimo że prowadził w meczu 2:0.

Bardzo jednostronny przebieg miał również mecz SK Ołomuniec z Asko Linz-Steg. Zespół czeski w trzech rozegranych setach nie pozwolił rywalkom na zdobycie więcej niż trzynastu oczek i jego awans do kolejnej fazy rozgrywek wydaje się być formalnością. Coraz bliższa awansu jest ekipa Atlantu Baranowicze, która w trzech szybkich setach pokonała rumuński Volley Constanta. Niezwykle gładkie zwycięstwo odniosły także zawodniczki LP Salo. Fiński zespół wywiązał się z roli faworyta spotkania i nie stracił seta w pojedynku z Kanti Schaffhausen. Niecodzienny przebieg miał trzeci set spotkania, w którym LP Salo rozgromił przeciwniczki, zwyciężając 25:8. W innych pojedynkach izraelski Hapoel Kvar Saba okazał się lepszy od OK Porec, a Rote Vilsburg w czterech setach uporał się z drużyną ZOK Brcko.

Blisko awansu do kolejnej fazy rozgrywek jest Olympiakos Pireus, który pokonał francuski SF Paris Saint Cloud w stosunku 3:0. Spotkanie nie miało jednak jednostronnego przebiegu, a Greczynki musiały się sporo natrudzić, aby pokonać swoje rywalki. Każdy z trzech setów rozgrywany był na przewagi, ale to gospodynie potrafiły zachować więcej zimnej krwi w końcówkach. O krok od awansu są także ekipy Volley Koniz i Orbity Zaporoże. W ostatnim meczu rozgrywek Chimik Jużnyj pokonał belgijski VC Oudegem w stosunku 3:2. Zespół z Ukrainy był bardzo bliski zakończenia spotkania w czterech setach, ale o rozstrzygnięciu zwycięzcy musiał zadecydować tie-break. W nim lepszy okazał się Chimik, który wygrał 15:13.