Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Pekpol Ostrołęka pokonał w III rundzie w tyski TKS

PP: Pekpol Ostrołęka pokonał w III rundzie w tyski TKS

III rudna rozgrywek Pucharu Polski okazała się być zwycięska dla drużyny Pekpolu Ostrołęka. Goście w czterech setach pokonali TKS Tychy, tym samym zapewniając sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek, w której zmierzą się z Gwardią lub KPS Siedlce.

Spotkanie rozpoczęli znakomitą grą siatkarze z Ostrołęki. Dzięki punktowym atakom Wierzbickiego i skutecznej grze na siatce Szczygielskiego szybko objęli prowadzenie 7:4. W dalszej części seta gościom za sprawą dobrej gry na siatce, a także błędów po stronie miejscowych udało się zbudować czteropunktowe prowadzenie (19:14). Wtedy też zmuszony takim stanem rzeczy trener Grzegorz Słaby dokonał zmian oraz poprosił o przerwę. Po niej skutecznym atakiem z lewego skrzydła popisał się Kozioł i tym samym wyprowadził stan meczu na remis. Mimo odzyskanych punktów gospodarzom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i przegrali tego seta 22:25. Drugiego seta rozpoczęła wyrównana walka obu ekip. Punktowym zagraniom Surmy odpowiadały skuteczne akcje Wierzbickiego. W obu ekipach świetnie funkcjonowały zagrania przez środek, którymi raz po raz popisywali się Szczygielski i Roch. Niemal całą partię gra toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Po równie zaciętej końcówce partię zakończył skuteczny blok Rocha na Szczygielskim (26:24) i tym samym zawodnicy oraz kibice zgromadzeni w hali mogli cieszyć się z pierwszego wygranego seta przez tyszan w tym sezonie.

Już na początku trzeciego seta, obejmując trzypunktowe prowadzenie, przyjezdni jasno pokazali, że pomimo przegranej poprzedniej partii tanio skóry nie sprzedadzą. Punktowe zagrania Millera i Surmy nie zdołały zatrzymać rozpędzonych gości, którzy schodząc na drugą przerwę techniczną, mieli na swoim koncie sześciopunktowe prowadzenie (16:10). Ostrołęczanie ani na chwilę nie zwalniali tempa i dzięki skutecznej grze blokiem, a także świetnej dyspozycji w ataku wygrali tę partię do 18. Czwarty set, jak się później okazało – ostatni, rozpoczął się równą grą. Do pierwszej przerwy technicznej zespoły toczyły walkę punkt za punkt (7:8). Dalsza część partii to już tylko budowanie przewagi przez zawodników Pekpolu. Świetna dyspozycja Przybylskiego oraz skuteczne ataki Wierzbickiego i Białka sprawiły, że na tablicy wyników widniał rezultat (12:19). Kiedy już wydawać się mogło, że siatkarzy z Ostrołęki dzieli chwila od wygrania tej partii, gospodarze dzięki punktowym atakom Lewińskiego oraz szczelnym blokom Rocha doganiali przeciwników (20:21). Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali goście i dzięki swojej skutecznej grze wygrali tę partię 25:22 i cały mecz 3:1.

TKS Tychy – Energa Pekpol Ostrołęka 1:3
(22:25, 26:24, 18:25, 22:25)

TKS: Kozioł, Kiwior, Surma, Sobański, Macek, Roch, Siewiorek (libero) oraz Nowosielski, Lewiński, Kupisz, Miller i Pić
Pekpol: Wierzbicki, Obrębski, Przybylski, Białek, Boruch, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Jacyszyn, Pietkiewicz i Kowalczyk