Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Krispol zrewanżował się Ślepskowi

PP: Krispol zrewanżował się Ślepskowi

W środę zespoły Krispolu Września i Ślepska Suwałki rozegrały zaległe spotkanie ligowe. 3:0 zwyciężyli podopieczni Piotra Poskrobko. W czwartek obie ekipy spotkały się ponownie, tym razem zagrały w III rundzie Pucharu Polski. Rewanż wzięli gospodarze.

Kilka pierwszych piłek meczu to wyrównana gra obu ekip, jednak dość szybko na prowadzenie zaczęli wychodzić zawodnicy Krispolu. Po plasie Iglewskiego było 10:7, zaś po ataku z drugiej linii Rohnki – 13:9. Gospodarze wyraźnie zdominowali przebieg seta. Blok na Pachlińskim dał im przewagę 16:10, a o czas poprosił trener Poskrobko. Mimo to nadal na boisku dzielili i rządzili wrześnianie. Gdy asa serwisowego posłał Narowski, było 20:15. Przy stanie 22:16 o jeszcze jedną przerwę poprosił szkoleniowiec Ślepska. Jego podopieczni próbowali zniwelować straty, jednak rywale nie zamierzali dać wyrwać sobie zwycięstwa z rąk. Po ataku Iglewskiego triumfowali 25:20.

W drugiej partii zespół z Suwałk zdecydowanie dłużej dotrzymywał kroku przeciwnikom. Po ataku Bella z przechodzącej było 4:4. Kolejne dwie akcje padły łupem gospodarzy, jednak tym razem Ślepsk szybko odrobił straty. Udana akcja Modzelewskiego dała kolejny remis – 10:10. Jednak od tego momentu Krispol zaczął mozolnie budować swoją przewagę. Po ataku Dobosza wrześnianie wyszli na prowadzenie 14:12, zaś chwilę później było już 17:12. W zdobywaniu punktów Krispolowi pomagali też rywale. Autowa zagrywka Winnika dała gospodarzom pierwszą piłkę setową. Od tego momentu suwalczanom udało się zdobyć jeszcze dwa punkty, jednak później skutecznie zaatakował Dobosz i zakończył drugą odsłonę.

Zdecydowanie najbardziej wyrównany był trzeci set. Ślepsk próbował odwrócić losy meczu i niewiele brakło, aby trwał więcej niż trzy partie. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wrześnianom udało się wyjść dopiero po ataku Dobosza (11:9). Przeciwnicy nie odpuszczali i po bloku na Rohnce wyrównali na 15:15. Obie ekipy prezentowały równy poziom gry i motywację do walki. W dniu dzisiejszym szczęście stało jednak po stronie gospodarzy. Po ataku Gajowczyka wyszli na prowadzenie 22:19. Wprawdzie dzięki udanemu blokowi Schamlewskiego Ślepsk zmniejszył straty do jednego punktu, ale w kocówce minimalnie lepsi okazali się wrześnianie. Ostatni punkt seta oraz meczu zdobył Rohnka (25:23).

Krispol Września – Ślepsk Suwałki 3:0
(25:20, 25:19, 25:23)

Krispol: Marcin Iglewski, Rohnka, Dobosz, Jurkojć, Narowski, Chwastyniak, Mateusz Iglewski (libero) oraz Bielicki, Murdzia, Gajowczyk i Kempiński
Ślepsk: Bell, Pachliński, Kałasz, Jutkiewicz, Modzelewski, Schamlewski, Andrzejewski (libero)