Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Będzinianie pokonali w czterech setach Avię Świdnik

PP: Będzinianie pokonali w czterech setach Avię Świdnik

W Mełgwi, w ramach promocji siatkówki w regionie, siatkarze Avii Świdnik rozegrali spotkanie III rundy Pucharu Polski z MKS-em Banimexem Będzin. Górą byli podopieczni trenera Damiana Dacewicza i to oni zagrają z Krispolem Września lub Ślepskiem Suwałki.

Dobra passa zawodników Damiana Dancewicza trwa nadal. Ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego pokonała w rozgrywkach PP Avię Świdnik 3:1 i tym samym zrewanżowała się drużynie Marcina Jarosza za porażkę w 1. kolejce ligowej. Dla świdniczan to koniec przygody w Pucharze Polski. Pierwsze dwa sety należały do gości, którzy mieli w pamięci inauguracyjną porażkę 2:3 w Świdniku. Wicelider rozgrywek rozpoczął mocno, narzucając Avii swój styl. Świdniczanie robili, co było w ich mocy. Bardziej jednak doświadczeni rywale lepiej radzili sobie w ataku, szczelniej blokowali. Kilka punktów przewagi utrzymywało się do końca każdej z partii. Set otwarcia żółto-niebiescy przegrali do 22, kolejny do 20.

Siatkarze MKS-u chyba za szybko uwierzyli, że spotkanie zostanie łatwo wygrane w trzech partiach. Bowiem w trzecim secie role się odwróciły. Drużyną dyktującą warunki była Avia. Od początku beniaminek I ligi prowadził czterema, pięcioma, a nawet sześcioma punktami. I choć przyjezdni robili wszystko, aby zniwelować straty, w roli zwycięzców schodzili zawodnicy trenera Jarosza.

Czwarty set był już ostatnim w pucharowej rywalizacji z MKS-em Banimexem Będzin. Drużyna Damiana Dacewicza prowadziła już 14:9. Z dobrej strony pokazał się Maciej Wołosz, który zmienił na przyjęciu Michała Żuka. W Avii na parkiecie, za Jakuba Peszkę, pojawił się Jakub Guz. Na niewiele się to zdało. Górą po raz trzeci byli przyjezdni, którzy wygrali 25:20, a w całym spotkaniu 3:1. – Widać było, że MKS po przegranej w lidze za wszelką cenę chciał się zrehabilitować. Wyszedł w najsilniejszym ustawieniu. Mimo porażki nasza drużyna stawiała opór. Teraz skupimy się wyłącznie na rozgrywkach ligowych – powiedział po spotkaniu Dziennikowi Wschodniemu prezes Avii Świdnik Roman Lis.

Avia Świdnik – MKS Banimex Będzin 1:3
(22:25, 20:25, 25:18, 20:25)

Avia: Gonciarz, Peszko, Kołodziejczyk, Stępień, Szaniawski, Pawłowski, Głód (libero) oraz Guz
MKS: Stelmach, Król, Warda, Wójtowicz, Hunek, Żuk, Mierzejewski (libero) oraz Wołosz