Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka: Koncentrujemy się na meczu w Bełchatowie

Piotr Łuka: Koncentrujemy się na meczu w Bełchatowie

fot. archiwum

- Zawsze byłem zawodnikiem od czarnej roboty i wiedziałem, że podobnie będzie w Olsztynie. Zresztą, bardzo mi to odpowiada, nie muszę być w tych fleszach i obiektywach kamer - mówi Piotr Łuka, zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn.

Emocje po meczu z ZAKSĄ już za nami. Ale zapytam z ciekawości – czy spodziewaliście się, że wygracie pierwsze dwa spotkania z zespołami, które były uważane za faworytów? Jakie były założenia przed tymi spotkaniami?

Piotr Łuka:Zamierzenia przed sezonem były takie, żeby starać się grać jak najlepszą siatkówkę w każdym meczu. Bez względu na to, jaki jest przeciwnik. Staraliśmy się wyjść na boisko i pokazać jak najlepszą siatkówkę, zostawić serce i stoczyć walkę na boisku. Myślę, że to nam się udało. Wypaliło to w tych dwóch meczach i jesteśmy szczęśliwi. Ale patrzymy dalej w przyszłość i przed nami następny pojedynek.

Przed wami kolejny pretendent do medalu – PGE Skra Bełchatów. Michał Żurek stwierdził, że mecz w Bełchatowie będzie najcięższym pojedynkiem. Jak oceniasz nowy skład Skry i wasze szanse na to spotkanie? Jesteście gotowi sprawić kolejną niespodziankę?Na pewno jesteśmy w stanie zagrać dobry mecz. A czy to wystarczy, aby wygrać ze Skrą…? Skra Bełchatów posiada skład, który zawsze pretenduje do grania o najwyższe cele. Znamy doskonale tych zawodników, są to siatkarze europejskiego czy światowego formatu. Na papierze wygląda to bardzo dobrze i myślę, że oni też mają coś do udowodnienia po nieudanym poprzednim sezonie. Zrobią wszystko, żeby w każdym meczu pokazywać się z jak najlepszej strony.

Przed sezonem zakładano, że waszym celem jest awans do play-off. Czy teraz, po tych dwóch spotkaniach, apetyty wzrosły?

Myślę, że zawsze te apetyty rosną, ale trzeba to w jakiś sposób stopować. Przypominam, że jesteśmy dopiero po dwóch kolejkach i mamy tylko sześć punktów. Tę formę trzeba pokazać w następnych spotkaniach. Nie będę wybiegał w przyszłość. Teraz koncentrujemy się na meczu w Bełchatowie, który zostanie rozegrany na trudnym terenie. Zrobimy wszystko, żeby napsuć tej drużynie jak najwięcej krwi. Do wszystkich drużyn mamy duży szacunek, ale w niedzielę zrobimy wszystko, żeby wygrać.

Cały wywiad Mariusza Kraszewskiego w serwisie indykpolazs.pl

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved