Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Miedziowi w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Miedziowi w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Siatkarze Cuprum Lubin pokonali w środę w meczu III rundy Pucharu Polski w Krakowie miejscowy AGH 100RK AZS. W kolejnej rundzie tych rozgrywek podopieczni trenera Pawła Szabelskiego zagrają z AZS-em PWSZ Stalą Nysa.

Spotkanie otworzył as serwisowy Antosika, który już na początku pokazał, że Cuprum jest silne i zamierza walczyć o kolejną rundę Pucharu Polski. W kolejnych akcjach akademicy skutecznie odpierali ataki, a za sprawą stuprocentowej skuteczności Dzierwy udało im się grać jak równy z równym. Kłopoty miejscowych rozpoczęły się, kiedy Szymon Romać udał się w pole zagrywki (10:6). Mimo że gospodarzom, dzięki punktowym zagraniom Dzierwy, udało się dogonić przeciwnika, mnożące się błędy nie pozwoliły im przechylić zwycięstwa na swoją stronę. Goście za sprawą efektownych ataków dobrze spisującego się dzisiaj na środku siatki reprezentanta Słowacji wygrali pewnie do 20. Początek drugiej odsłony spotkania zdecydowanie należał do miedziowych, którzy dzięki punktowym zagraniom Łapszyńskiego odskoczyli na kilka oczek (7:3). Nie pozostawał im jednak dłużny Łaba, który raz po raz atakując zza linii trzeciego metra oraz z lewego skrzydła, zdobywał cenne dla swojego zespołu punkty (11:10). Dalsza część seta miała podobny przebieg do pierwszej partii, liczne błędy po stronie akademików, a także świetna dyspozycja w polu zagrywki miedziowych spowodowały, że na tablicy wyników widniał rezultat 14:18. Ostatni sygnał do walki dał swoim kolegom Łaba, zagrywając asa (21:22), a także Galiński zdobywając punkt po kombinacyjnej akcji. W prawdzie w końcówce trener Paweł Szabelski był zmuszony do wzięcia czasu dla swoich podopiecznych, ale to właśnie jego siatkarze wykazali się większymi nerwami i dzięki skutecznej grze blokiem wygrali seta 25:23.

Trzecia partia i jak się później okazało ostatnia przebiegała pod dyktando zawodników Cuprum Lubin. Byli oni lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Silnie zagrywając, odrzucili przeciwników od siatki, dzięki czemu ich zawodnicy blokujący mieli dużo łatwiejsze zadanie. Mimo iż początek seta rozgrywany był niemal punkt za punkt, a udanym zagraniom Łapszyńskiego odpowiadały mocne zbicia Łaby, lepszymi po raz trzeci okazali się przyjezdni. Pierwszą trzypunktową przewagę gościom udało się zbudować za sprawą skutecznej gry Romacia, a także Łapszyńskiego (13:16). W kolejnych akcjach akademicy jakby zaczarowani nie byli w stanie poprawnie przyjąć piłki i ustawić swojej gry, a przewaga miedziowych wciąż wrastała (21:14). Seta, a zarazem całe spotkanie zakończył autowy atak jednego z zawodników AGH (25:17). – Przyjechaliśmy tutaj przede wszystkim wygrać i to nam się udało. Dzisiaj chciałem dać szansę gry zawodnikom, którzy w lidze grają trochę mniej. Pokazali się oni ze świetnej strony, Peter (Kasper – przyp. red.) pokazał mi dzisiaj, że może być zawodnikiem, który rozstrzyga o losach spotkania. Cieszę się tym bardziej, że akurat na środku jest ogromna konkurencja. Michalski, śmiało można powiedzieć, że jest najlepszym środkowym w lidze, no i Kadziewicz, którego nie trzeba reklamować – mówił po spotkaniu trener Cuprum, Paweł Szabelski. – Ciężko jest zagrać jeden mecz i pokazać się w nim z dobrej strony, on dzisiaj wywiązał się ze swojego zadania doskonale.

My skupiamy się na tym, co jest teraz, jak i na tym, co będzie w przyszłości. O porażkach czy też zwycięstwach należy szybko zapominać i grać dalej. W sobotę czeka nas mecz z Suwałkami, na pewno będzie to bardzo ciężki pojedynek. Musimy przeciwstawić się chłopakom i w końcu wygrać u siebie, bo niestety u nas jeszcze nam się to nie udało. Na pewno będziemy dobrze przygotowani i wierzę w to, że zagramy dobre spotkanie – mówił szkoleniowiec zespołu Cuprum. – Dzisiejsze spotkanie może nie stało na wysokim poziomie, ale my zagraliśmy na tyle dobrze, że nie daliśmy się rozpędzić gospodarzom. W połowie każdego seta udawało nam się wrzucić ten przysłowiowy drugi bieg i odskoczyć na kilka punktów, mając tym samym duży komfort w końcówce, jedynie w drugim secie siatkarze z AGH deptali nam po piętach. Hala w Krakowie jest bardzo specyficzna, ciężko się na niej broni, tym bardziej mnie cieszy, bo udało nam się kilka piłek podbić. Naszym głównym dzisiejszym założeniem była gra przez środkową strefę siatki tak, by skrzydłowi nie mieli zbyt wiele roboty. Może nie wyglądało to idealnie, ale najważniejszy jest wynik – podsumował spotkanie trener z Lubina, Paweł Szabelski.

AGH 100RK AZS Kraków – Cuprum Mundo Lubin 0:3
(20:25, 23:25, 17:25)

AGH: Szałański, Dzierwa, Akala, Mucha, Łaba, Galiński, Dembiec (libero) oraz Ferek, Kosiek i Szumielewicz
Cuprum: Kordysz, Łapszyński, Antosik, Kasper, Kadziewicz, Romać, Kryś (libero) oraz Białecki, Michalski, Gorzkiewicz, Kozar i Siezieniewski