Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Grzegorz Bociek: Na brawa zasługuje cała drużyna

Grzegorz Bociek: Na brawa zasługuje cała drużyna

fot. Joanna Skólimowska

- Cieszymy się z triumfu nad Galatasaray Stambuł, bo to pierwszy mecz w Lidze Mistrzów, dodatkowo rozegrany na własnym parkiecie, dlatego bardzo zależało nam na wygranej - mówi zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Grzegorz Bociek.

Jak pan by ocenił grę swoich kolegów z drużyny?

Grzegorz Bociek:ZAKSA rozegrała dobre spotkanie. Wszystkie założenia taktyczne, które sztab szkoleniowy kazał nam zrealizować, moim zdaniem wykonaliśmy w stu procentach. Wynik 3:0 mówi chyba sam za siebie.

Patrząc na statystyki pomeczowe, to mieliście dużą przewagę nad rywalem w ataku. To dobra gra Dominika Witczaka przekładała się na tak wysoką skuteczność w ataku?Dominik zagrał bardzo dobrze. Uważam, że cała drużyna zagrał świetny mecz. Jeżeli statystyki tak pokazywały, to znaczy, że Witczak jako atakujący miał duży udział w skuteczności ataku. Myślę, że na brawa zasługuje cała drużyna, bo siatkówka to sport drużynowy i jeden zawodnik nigdy sam nie wygra meczu. Cieszymy się z triumfu nad Galatasaray Stambuł, bo to pierwszy mecz w Lidze Mistrzów, dodatkowo rozegrany na własnym parkiecie, dlatego bardzo zależało nam na wygranej.

Spytam jeszcze o zdrowie, podobno zmaga się pan z kontuzją?

Pojawił się ból pleców, ale walczymy z dolegliwościami. Jest już coraz lepiej. Mimo że troszkę jeszcze odczuwam ból pleców, to mogę już grać. Czuję niedosyt grania i jestem do dyspozycji trenera Sebastiana Świderskiego.

W sobotę ZAKSĘ czeka kolejny mecz w lidze z drużyną z Bielska, to silny rywal?

PlusLiga jest mocną ligą. Każda z drużyn jest dobrym zespołem. Beniaminek z Bielska pokazał już, że nie należy do słabych przeciwników. Każdy z zespołów w lidze może walczyć o najwyższe cele. My jako drużyna musimy się maksymalnie koncentrować na każdy mecz i nastawiać pozytywnie przed każdym pojedynkiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved