Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dominik Witczak: Mieliśmy dobrze ustaloną taktykę na Galatasaray

Dominik Witczak: Mieliśmy dobrze ustaloną taktykę na Galatasaray

fot. Sabina Bąk

- Możemy się jeszcze chwilę pocieszyć pierwszym zwycięstwem w LM. Od czwartku zaczynamy ciężko pracować nad tym, żeby nasza gra wyglądała jak najlepiej w sobotnim meczu - mówi po wygranej z Galatasaray siatkarz ZAKSY Dominik Witczak.

Atak był najmocniejszą stroną ZAKSY?

Dominik Witczak:Uważam, ze najważniejsze było to, że podejmowaliśmy dobre decyzję w bloku i obronie, dzięki czemu mieliśmy lepszy komfort w ataku. Paweł Zagumny bardzo dobrze wystawiał piłki. Uważam, że na wygraną w meczu z Galatasaray Stambuł złożyło się wiele czynników.

Jak by pan podsumował mecz przeciwko Galatasaray Stambuł w jednym zdaniu?Graliśmy równo, z małą ilością błędów i trzymaliśmy się dosyć mocno taktyki.

W Olsztynie nie graliście równo?

Myślę, że graliśmy tak jak w pierwszym secie. Czekaliśmy na to jak rozwinie się sytuacja, zdarzało się oddawać przeciwnikowi inicjatywę, a dopiero w końcówkach walczyliśmy o każdą piłkę. W tym meczu tak wyglądał tylko pierwszy set. W kolejnych partiach było widać naszą koncentrację, zaangażowanie i nawet gdy prowadziliśmy dwoma lub trzema punktami, to dalej graliśmy w pełni skoncentrowani, walcząc o każdy punkt.

Z zespołem tureckim gra się inaczej niż z polskimi drużynami?

Na pewno gra się inaczej. Polskie zespoły znają się na wylot, pomimo tego że składy się zmieniają. Turecki zespół grał inaczej niż polskie zespoły, ale sztab szkoleniowy spisał się fantastycznie. Mieliśmy dobrze ustaloną taktykę na Galatasaray Stambuł, która – jak widać po wyniku – zdała egzamin.

Przed ZAKSĄ kolejne spotkanie już w sobotę…

Możemy się jeszcze chwilę pocieszyć pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów. Od czwartku zaczynamy ciężko pracować nad tym, żeby nasza gra wyglądała jak najlepiej w sobotnim meczu. Nie będzie to łatwy pojedynek. Na papierze jesteśmy faworytem, ale wszystko zweryfikuje boisko. Z pewnością będziemy chcieli sobie odbić ostatnią porażkę w Olsztynie. Powalczymy o komplet punktów.

Mówi się o zmianie trenera reprezentacji. Czy słyszał pan kto może być kandydatem na to stanowisko?

Słyszałem w wiadomościach, że ma nim zostać Stephane Antiga.

Co pan myśli o tym wyborze?

Nie jestem zawodnikiem, który powinien się na ten temat wypowiadać. Mogę powiedzieć, że jest to sympatyczny człowiek, bardzo oddany siatkówce, profesjonalista w każdym calu. Sądzę, że jeżeli naprawdę zostanie trenerem, to podejdzie do tematu z pełnym profesjonalizmem i poświęci się w stu procentach sprawie. Moim zdaniem to chyba dobry wybór. Oczywiście jest ryzyko, gdyż nie prowadził jeszcze żadnego zespołu. Plusem jest to, że doskonale zna polski klimat, wszystkich zawodników, naszą ligę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved