Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcy po 1. kolejce spotkań

Turcy po 1. kolejce spotkań

Mecz pomiędzy Fenerbahce a Tokat Belediye Plevne zakończył pierwszą kolejkę ligowych zmagań na tureckich boiskach. Dwa spotkania zakończyły się czterosetowym wynikiem, a w pozostałych do wyłonienia zwycięzcy wystarczyły tylko trzy partie.

Pierwsza kolejka ligi tureckiej, która rozciągnęła się w czasie aż do środy, zakończyła się bez większych niespodzianek. Na inaugurację sezonu mistrz kraju z poprzedniego sezonu w trzech setach pokonał Torul Genclik. Rozgrywający Arkasu nie miał trudnego zadania, ponieważ koledzy z drużyny przyjmowali zagrywkę na równym, wysokim poziomie i nie mieli problemów z kończeniem własnych akcji. W tym elemencie na pierwszy plan wysunął się Urpo Sivula, zdobywca 15 punktów. O dwa oczka mniej na swoim koncie zapisał Matevz Kamnik. Warto zaznaczyć, że słoweński środkowy popisał się 78% skutecznością w ataku i aż sześciokrotnie zablokował akcję przeciwników. Natomiast dwanaście punktów do końcowego wyniku swojej drużyny dołożył przyjmujący Arkasu, John Gordon Perrin.

Arkas Spor Izmir – Gumushane Torul Genclik 3:0
(25:17, 25:21, 25:17)

Również Halkbank pokonał swojego rywala w trzech setach, jednak zespół beniaminka nie poddał się tak łatwo. W drugiej partii przegrywając 17:21, zdołał doprowadzić do wyrównania i uległ dopiero przy stanie 25:27. W meczu przeciwko Konak Belediye zagrali Matej Kazijski oraz Osmany Juantorena, którzy zanotowali odpowiednio 46% przyjęcia pozytywnego i 23% doskonałego oraz 65% i 41%, a w ataku zdobyli 8 (35% skuteczności) i 14 punktów (54%). Drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w szeregach drużyny z Ankary był Mitar Djuric, który zakończył spotkanie także z dorobkiem 14 oczek (46%). Po przeciwnej stronie siatki najskuteczniejszy był Gokhan Oner – 15 punktów.

Halkbank Ankara – Konak Belediye 3:0
(25:18, 27:25, 25:23)

Niewiele ponad godzinę trwało kolejne spotkanie w Ankarze, gdzie miejscowy zespół podejmował ekipę ze Stambułu, BBSK. Cankaya zbliżyła się do przeciwnika jedynie w drugim secie, jednak nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i przegrała 23:25. W pozostałych dwóch partiach to goście głównie zdobywali punkty i choć gorzej od rywali radzili sobie w przyjęciu zagrywki, to nie mieli problemów ze skutecznym kończeniem ataków. Najlepiej w tym elemencie radził sobie Gundars Celitans, który zdobył 18 punktów.

Cankaya Bld. Ankara – BBSK Stambuł 0:3
(18:25, 23:25, 14:25)

Ziraat Bankasi, który w tym sezonie zyskał nie tylko nowego trenera w postaci Fernando Munoza Beniteza, ale także czterech zawodników podstawowego składu, udanie zainaugurował rozgrywki ligowe. Galatasaray miał w swoich szeregach Ahmeda Salaha, który zdobył najwięcej punktów w tym meczu, jednak nie na tyle dużo, aby móc cieszyć się ze zwycięstwa. Grą na boisku Zirratu kierował holenderski rozgrywający Nimir Abdel-Aziz, który otrzymał najwyższą notę spośród zawodników swojej drużyny. Jego rodak, Robert Horstink, punktował 13 razy, a najaktywniejszy, jeśli chodzi o ten element siatkarskiego rzemiosła, był Serhat Coskun – zdobył 20 oczek. W bloku z dobrej strony pokazał się były zawodnik Galatasaray, Murat Han Kisal. Turecki środkowy sześciokrotnie skutecznie zatrzymał kolegów ze swojego byłego zespołu, a do tego popisał się 100% skutecznością w ataku i zdobył w ten sposób pięć punktów.

Galatasaray Stambuł – Ziraat Bankasi Ankara 1:3
(23:25, 25:23, 19:25, 25:27)

Od porażki rozpoczął ligowe zmagania w najwyższej klasie rozgrywek zespół Inegol Belediyesi. Beniaminek spotkał się na wyjeździe z M. Milli Piyango. Gospodarze byli blisko zakończenia tego meczu w trzech setach, jednak nie potrafili utrzymać czteropunktowego prowadzenia, przy którym schodzili na drugą przerwę techniczną i set kończył się grą na przewagi, którą ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna gości. W czwartym secie sytuacja ta już się nie powtórzyła i mecz zakończył się wynikiem 3:1. W spotkaniu tym najbardziej eksploatowanym zawodnikiem w ataku był Nikola Gjorgiew, który z 62 posłanych w jego kierunku piłek, 21 zamienił na punkt.

M. Milli Piyango – Inegol Belediyesi 3:1
(25:22, 25:20, 27:29, 25:21)