Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Muszynianki wygrywają w Izraelu

Puchar CEV: Muszynianki wygrywają w Izraelu

Bardzo dobre otwarcie w europejskich pucharów miały podopieczne Bogdana Serwińskiego. Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna w 1/16 finału Pucharu CEV bez większych problemów poradził sobie z Haifą Volleyball, wygrywając 3:1.

Początek spotkania był wyrównany, a gra toczyła się punkt za punkt (2:2, 4:4, 6:6). Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsze były siatkarki Haifa Volleyball, które prowadziły 8:7. Po przerwie przewaga gospodyń wzrosła do trzech punktów (10:7). Mineralne szybko zniwelowały straty (12:12), a chwilę później prowadziły 14:12. Na drugiej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 16:13. Po powrocie na parkiet przewaga muszynianek wzrastała (18:13, 22:17). Pod koniec seta polski zespół nie dał przeciwniczkom szans na wyrównanie. Polski Cukier Fakro Muszyna wygrał 25:18.

Pierwsze pięć akcji drugiego seta „padło łupem” zawodniczek Bogdana Serwińskiego. Na pierwszej przerwie technicznej ekipa z Muszyny posiadała trzy punkty przewagi (8:5). Po przerwie przyjezdne powiększyły nadwyżkę (13:7). Na drugiej przerwie technicznej mineralne miały aż sześć punktów przewagi (16:10). Muszynianki utrzymywały wysoką różnicę punktów (18:10, 20:10, 22:12), której nie roztrwoniły do końca seta, wygranego 25:13.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej walki (4:4, 7:7). Na przerwie technicznej zespół z Izraela prowadził 8:7. Haifa Volleyball po przerwie powiększyła swoją przewagę do czterech punktów (12:8, 15:11). Tuż przed drugą przerwą techniczną przyjezdne odrobiły kilka punktów straty (15:13). Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:14. Przerwa pozytywnie podziałała na zespół z Izraela, który „odskoczył” rywalkom na cztery punkty (18:14). Mineralnym udało się odrobić straty, wyrównując stan seta (19:19). W końcówce jednak lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 25:22.

Czwarty set rozpoczął się po myśli muszynianek, które wyszły na prowadzenie 3:0, a chwilę później na tablicy wyników widniało prowadzenie przyjezdnych 6:1. Podczas pierwszej przerwy technicznej Polski zespół prowadził 8:1. Polski Cukier Fakro Muszyna kontrolował sytuację na parkiecie (12:4, 14:6). Na drugiej przerwie technicznej muszyński klub prowadził 16:7. Tak wysokiej przewagi Aleksandra Jagieło i jej koleżanki nie roztrwoniły. Pewnie wygrały czwartą odsłonę spotkania 25:9, a cały mecz 3:1.

Haifa Volleyball – Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna 1:3
(18:25, 13:25, 25:22, 9:25)

Haifa: Gluck, Milosavljevic, Cohen, Koriomkhina, Demayo, Rodriguez, Chazan (libero) oraz Kolnogorov, Ester Sonigo, Zhernova i Vorobyeva
Muszynianka: Różycka, Mazurek, Piątek, Wojcieska, Jasińska, Mucha, Sosnowska, Maj (libero) oraz Kurnikowska, Jagieło i Plchotova