Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Koniec pucharowej przygody dla Victorii Wałbrzych

Koniec pucharowej przygody dla Victorii Wałbrzych

Pierwszoligowy zespół Stali Nysa w wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój okazał się lepszy od miejscowej Victorii. Drugoligowiec zdołał urwać tylko seta podopiecznym Krzysztofa Wójcika, którzy w czwartej rundzie Pucharu Polski zmierzą się z Cuprum Lubin.

Siatkarze Victorii chcieli jak najszybciej zapomnieć o sobotniej porażce 0:3 z Gwardią Wrocław. To im się udało na początku spotkania ze Stalą. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 5:0, a na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:2. Wałbrzyszanie nie zwolnili tempa i przy stanie 10:3 o drugi czas poprosił nyski szkoleniowiec – Krzysztof Wójcik. Po przerwie siatkarze Stali zaczęli lepiej grać w obronie i wyprowadzać skuteczne kontrataki, dlatego udało im się zbliżyć do rywala na cztery oczka (10:14). Od tego momentu gra się wyrównała. Wałbrzyszanie utrzymali swoją przewagę do samego końca i wygrali 25:22.

Siatkarze Stali objęli prowadzenie 2:1 na początku drugiego seta, jednak chwilę później było już 4:2 dla Victorii. Na pierwszej przerwie technicznej 8:7 prowadzili gospodarze. Od tego momentu nysanie poukładali swoją grę i odskoczyli rywalom (14:12, 16:13). Wałbrzyszanie zaczęli popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystali siatkarze Stali, którzy pewnie wygrali 25:18.

W kolejnej odsłonie dwa punkty przewagi zdobyli goście (5:3), utrzymywali ją przez większą część seta. Na drugiej przerwie technicznej nysanie prowadzili 16:14. W tym momencie zaczęli stawiać skuteczny blok, z którym nie potrafili sobie poradzić siatkarze Victorii (19:15, 21:16). W końcówce wałbrzyszanie zbliżyli się na dwa oczka do rywali (21:23), jednak popełnili dwa proste błędy i ulegli Stali 21:25.

Zespół z Nysy kontynuował swoją dobrą grę w kolejnej partii, szybko objął prowadzenie 4:1. Gospodarze doprowadzili do remisu po 5, jednak chwilę później to nysanie nadawali ton grze (12:7). Wałbrzyszanie nie mogli poradzić sobie z dobrą zagrywką rywali i ich strata ciągle rosła (10:17). W końcówce siatkarze Victorii odrobili kilka punktów, ale podopieczni Krzysztofa Wójcika nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, wygrali 25:20 i całe spotkanie 3:1. W kolejnej rundzie czeka ich znacznie trudniejszy rywal, czyli Cuprum Lubin.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Stal AZS PWSZ Nysa 1:3
(25:22, 18:25, 21:25, 20:25)